שתף קטע נבחר

בגלל מתיחה: שוטר ירה למוות באדם חף מפשע

צעיר אמריקני שרצה להבהיל איש שהסתכסך איתו סיפר לשוטרים שהוא מחזיק בני ערובה, טעה בכתובת - ושלח אותם לביתו של אנדרו פינץ' בקנזס

צעיר בן 25 התקשר למשטרה בקנזס, ושיקר לשוטרים שהוא רצח את אביו, ומחזיק בני ערובה בבית בוויצ'יטה. המתיחה האכזרית הסתיימה בטרגדיה ובמותו של אנדרו פינץ', אב לשניים בן 28.

 

מבצע המתיחה, טיילר באריס, סיפר בשיחה למוקד המשטרה שהוא ירה בראשו של אביו וכעת מחזיק את אמו ואחיו כבני ערובה. הוא אמר למשטרה שהוא שפך דלק בכניסה לבית, "ועשוי להצית את המקום בכל רגע". באריס, שגר בלוס אנג'לס, הוביל את השוטרים לביתו של פינץ' בוויצ'יטה. לפי הדיווחים בארה"ב הוא עשה זאת בטעות. הוא רצה להבהיל אדם אחר - אך מסר את הכתובת של פינץ'.

 

אמו של פינץ'. "מה נותן לשוטרים את הזכות לירות?" (צילום: TNS) (צילום: TNS)
אמו של פינץ'. "מה נותן לשוטרים את הזכות לירות?"(צילום: TNS)

דקות לאחר מכן כיתרו כמה שוטרים את ביתו של פינץ', ונערכו למצב של שחרור בני ערובה. כשפינץ' ניגש לדלת השוטרים אמרו לו להרים ידיים, ולהתקדם לאט לכיוונם. לפי טרוי ליווינגסטון, מפקד משטרת וויצ'יטה, במקום להרים ידיים פינץ' הושיט את היד לכיוון החגורה שלו. אחד השוטרים, שחשש שפינץ' ישלוף אקדח, ירה לעברו כדור בודד.

 

פינץ' נפגע, ומת מפצעיו לאחר מכן בבית החולים. "מה נותן לשוטרים את הזכות לפתוח באש?", שאלה ליסה פינץ', אמו של ההרוג. "השוטר רצח את הבן שלי בגלל דיווח שווא".

מפקד משטרת וויצ'יטה ליווינגסטון (צילום: TNS) (צילום: TNS)
מפקד משטרת וויצ'יטה ליווינגסטון(צילום: TNS)
  

ליווינגסטון אמר כי המקרה הזה "הוא הסיוט של כל מי שמעורב בו". הוא הוסיף כי "בגלל המתיחה הזאת יש כאן קורבן חף מפשע". במשטרה וב-FBI חוקרים אם מה שגרם לשיחת הטלפון, שמתיחות מסוגה מכונות "סווטינג", הוא ויכוח על משחק הווידאו האינטרנטי Call of Duty.

 

דקסטרו, אתר שמסקר את עולם הגיימינג, אמר כי האירוע הטרגי התחיל בוויכוח בין באריס לאדם נוסף על הימור של דולרים בודדים שעסק במשחק. לפי אחד הדיווחים בארה"ב האיש שהסתכסך עם באריס שיקר ונתן לו כתובת שגויה - שהייתה של פינץ'.


פורסם לראשונה 30/12/2017 19:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: TNS
אמו של פינץ'. "מה נותן לשוטרים את הזכות לירות?"
צילום: TNS
מומלצים