שתף קטע נבחר

ערמות זבל בכניסה למשרד האוצר: "כחלון ויתר על ירושלים"

שנה שלישית ברציפות מוביל ראש העיר ברקת מאבק נגד שר האוצר בדרישה לתוספת תקציבית, אף שהמענק שירושלים מקבלת גדל מדי שנה. כמו בפעמים הקודמות - עובדי עירייה פיזרו ערמות אשפה בכניסה למשרד האוצר וחסמו את הגישה למקום

 

 

עובדי עיריית ירושלים חסמו הבוקר (יום א') את הכניסה למשרד האוצר בעיר בפיזור ערמות של זבל. זהו אחד מצעדי המאבק של ראש העיר ניר ברקת בשר האוצר משה כחלון, נוכח דרישתו של ברקת לקבל תוספת תקציבית למענק הבירה. לצד הערמות הונחו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "כחלון ויתר על ירושלים" ו"כחלון הבטיח נטו - קיבלנו וטו". ברקת מימן את השלטים מכיסו הפרטי, אך השתמש בסמל העירייה. בעקבות חסימת הזבל, משרד האוצר שלח מכתבי תלונה למפקד מחוז ירושלים ולשר להגנת הסביבה (וירושלים) זאב אלקין.

 

זו השנה השלישית ברציפות שבה יוצא ברקת למאבק נגד כחלון. העירייה מקבלת מדי שנה תוספת תקציבית המכונה "מענק הבירה". בעוד רשויות מקומיות ברחבי הארץ מקבלות מענק איזון, ירושלים זוכה לתקציב מיוחד שלוקח בחשבון את מעמדה כבירת ישראל ואת צרכיה המיוחדים כאחת הערים העניות בישראל, שבה שיעור גבוה של חרדים וערבים עניים.

 

ברקת טוען כי הגידול הטבעי של ירושלים, עיר שבה משפחות ברוכות ילדים, יוצר גירעון תקציבי של 140 מיליון שקל, אף ש"מענק הבירה" גדל מדי שנה ובשנה שעברה עמד על 700 מיליון שקלים.

הכניסה למשרד האוצר בירושלים, הבוקר (צילום: הסתדרות העובדים) (צילום: הסתדרות העובדים)
הכניסה למשרד האוצר בירושלים, הבוקר(צילום: הסתדרות העובדים)

 (צילום: הסתדרות העובדים) (צילום: הסתדרות העובדים)
(צילום: הסתדרות העובדים)

כחלון וברקת. המאבק נמשך (צילום: אוראל כהן, גיל יוחנן ) (צילום: אוראל כהן, גיל יוחנן )
כחלון וברקת. המאבק נמשך(צילום: אוראל כהן, גיל יוחנן )

דני בונפיל, יו"ר הסתדרות מרחב ירושלים, הגיע למחאה (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
דני בונפיל, יו"ר הסתדרות מרחב ירושלים, הגיע למחאה(צילום: אלי מנדלבאום)

ראש העיר השתמש בעובדי העירייה גם בשנה שעברה כדי להשבית את העיר. אז חסמו משאיות זבל את הכניסה לאוצר, ועובדי התברואה חסמו את מסלול הרכבת הקלה בערמות אשפה. בנוסף לכך הושבתו אז הלימודים בעיר לשלושה ימים. התושבים זעמו על ברק מכיוון שחשו שהוא מנהל את מלחמותיו הפוליטיות על גבם.

 

ברקת מצידו טוען כי כחלון מסרב להיפגש עימו מתחילת הקדנציה. בשנים האחרונות משקיע ראש העיר מאמצים לגיוס מתפקדים לליכוד, והוא טרם הודיע אם ירוץ לקדנציה שלישית לראשות העיר או שיתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת.

 

בסיום השביתה בשנה שעברה הוקם צוות בין-משרדי שיגבש נוסחת מענק איזון מיוחדת לעיר ירושלים בשנים הבאות. שר הפנים אריה דרעי הצהיר אז: "אסור שנראה בשנים הבאות את רחובות ירושלים מכוסים באשפה עקב שביתות, אשר הנפגעים המרכזיים מהם - הם התושבים. חשוב שיימצא פתרון מוסכם לסיוע תקציבי משמעותי לעיר ירושלים, במיוחד לטווח הארוך".

 

הצוות הבין-משרדי לא פרסם את מסקנותיו, וכעת עומדת ירושלים בפני סבב שלישי של מאבקים בין ברקת לכחלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הסתדרות העובדים
הכניסה למשרד האוצר, הבוקר
צילום: הסתדרות העובדים
מומלצים