שתף קטע נבחר

הואשם באונס המטפלת הזרה של אביו: "את לא במדינה שלך"

כתב האישום, שהוגש נגד תושב אזור ירושלים, מייחס לו ארבעה מעשי אונס ושני מעשים מגונים במטפלת מהפיליפינים. אחרי שעובד סוציאלי קיבל דיווח מהקורבן על התקיפה הראשונה, אמר לו הנאשם: "חלה אי הבנה". בהמשך הוא ניצל את חששה של הקורבן מפיטורים ותקף אותה פעמים נוספות

 

אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)
אילוסטרציה(צילום: שאטרסטוק)

תושב אזור ירושלים לא בחל בניסיונותיו לפגוע במטפלת הסיעודית הזרה של אביו הקשיש. האיש, בן 51, החל להטריד אותה, אמר לה שהוא אוהב אותה ורוצה להינשא לה ובהמשך ביצע בה עבירות מין קשות תוך כדי כך שניצל את חששה לאבד את מקום עבודתה אם תתנגד למעשיו. כך מתואר בכתב אישום שהוגש נגדו היום (א') לבית המשפט המחוזי בירושלים בגין ארבעה מעשי אונס ושני מעשים מגונים.

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ענת גרינבאום מפרקליטות מחוז ירושלים, הקורבן היא אזרחית הפיליפינים בת 49 שמועסקת בישראל עם אשרת עבודה. מיד לאחר שהחלה לעבוד כמטפלת של אבי הנאשם – הוא מצדו היה מגיע מדי יום לבית והולך אחרי המתלוננת לכל מקום.

 

באחד המקרים שמתוארים בכתב האישום צוין כי המטפלת ניקתה את אחד החדרים בבית, ובשלב מסוים נכנס הנאשם לחדר, החל ללטף אותה בשיערה ובאיברים אינטימיים תוך כדי שהוא אומר לה כי יעשה אותה מאושרת. האישה התקשרה לעובד סוציאלי מטעם חברת ההעסקה שלה ודיווחה לו על מעשי הנאשם. בתגובה לכך אמר הנאשם לעובד הסוציאלי כי "חלה אי הבנה" וכי מעתה ואילך הוא ייזהר.

 

"למה אתה עושה את זה?" 

ואולם, כמה ימים לאחר מכן הגיע הנאשם לחדרה של המטפלת, עמד ליד מיטתה והחל לחנוק אותה תוך שהוא קורא בשמה. לפי כתב האישום, בנו של הקשיש אנס את המטפלת על אף שהיא ביקשה ממנו שיחדול ממעשיו. "למה אתה עושה את זה?", שאלה המתלוננת את הנאשם, והאיש השיב כי הוא אוהב אותה.

 

במקרה אחר נכנס הנאשם למקלחת בבית אביו, אחז במתלוננת ואמר לה שהוא מעוניין לקיים עמה יחסי מין. הוא אמר למתלוננת: "תסתכלי, אף אחד לא יגיע". הקורבן אמרה לו שהוא משוגע, ובתגובה אמר לה הנאשם: "זה שבת, זה שבת". בהמשך אמר לה הנאשם כי הוא אוהב אותה, התלבש והלך למטבח.

 

שבוע לאחר מכן לקח הנאשם את אביו לבית כנסת, וכשחזרו לבית נעל הנאשם את הדלת. האיש נכנס למקלחת, אמר למתלוננת "בואי" – ואז אנס אותה. ביומיים הבאים תקף הנאשם מינית את המתלוננת שוב. באחד המקרים שתוארו אמרה המטפלת לנאשם: "למה אתה בא למיטה שלי? אתה חושב שאני אשתך?", והוא השיב לה: "כן, אני אוהב אותך מאוד ואתה לא במדינה שלך. את כאן בישראל וכולם כאן אוהבים אותך".

 

בבקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו צוין כי הוא ריצה בעבר 17 שנות מאסר בגין עבירות אלימות, רכוש וסמים. "שחרורו יביא לשיבוש מהלכי משפט או התחמקות מהליכי שפיטה וכן חזקה כי יסכן את ביטחון הציבור, למשיב עבר פלילי מכביד", צוין בבקשה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאטרסטוק
אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק
מומלצים