שתף קטע נבחר

הפסיקו לרוץ: החל ממחר יופסקו ההימורים על מרוצי סוסים בישראל

שר האוצר משה כחלון הודיע על הפסקת פעילות ההימורים על מירוצי סוסים בישראל. נראה כי החלטת השר באה לאחר דו"ח מסקנות הוועדה לייעול שוק ההימורים החוקיים, שעסק בין היתר בהגבלת גודלו של שוק ההימורים, איסור הפעלת משחקים בעלי אופי ממכר ועוד. כחלון: "המהלך להפסקת מרוצי הסוסים ומכונות המזל הוא מהלך ערכי ומוסרי שמגיע עד כדי פיקוח נפש"

המועצה להסדר ההימורים בספורט הודיעה היום (א') כי החל ממחר, ה-1 בינואר 2018, יופסקו הימורים על מרוצי סוסים הנערכים על ידי המועצה, ולא ניתן יהיה יותר להשתתף במשחקי רייסר.

 

מי שהחליט על המהלך הוא שר האוצר משה כחלון, לפי סמכותו בהתאם להוראות החוק להסדר ההימורים בספורט. הבוקר,ועדת הכספים של הכנסת אישרה את הפיצוי הכספי לחברה האנגלית GBI והותירה את ביטול ההימורים על מרוצי הסוסים.

 

כל משתתף המחזיק בקבלה זוכה יוכל לפדות את הזכייה ולקבל את סכום הפרס המגיע לו, גם לאחר הפסקת פעילות הרייסר בישראל. הוא יוכל לעשות זאת על ידי פנייה עם הקבלה המקורית לתחנת טוטו או למשרדי המועצה (בכתובת: רח' אודם 12, פתח תקווה).

 

כמו כן, אתר "רייסר" של המועצה (www.racer.co.il) ייסגר להימורים. עם זאת, תינתן למשתתפים בעלי חשבון משתתף אפשרות להיכנס לחשבונם לצורך משיכת זכיות ויתרות לתקופת מעבר בלבד. בתום תקופת המעבר יהיה על המשתתף לפנות לשירות הלקוחות של המועצה.

 

שר האוצר משה כחלון: "המהלך להפסקת מרוצי הסוסים ומכונות המזל הוא מהלך ערכי ומוסרי שמגיע עד כדי פיקוח נפש. מדובר בהימורים בחסות המדינה שהרסו חיים של אלפי משפחות בישראל מדי שנה. הפסקת הימורי הסוסים החל ממחר תמנע הרס של משפחות נוספות ותציל אלפי מהמרים. כפי שאמרתי בעבר, הימורי הסוסים הם מס לעניים וטוב שמחר מסתיים הפרק המפוקפק הזה בהיסטוריה של מדינת ישראל".

   

ההחלטה על הפסקת פעילות ההימורים על מרוצי סוסים בישראל התקבלה לאחר תהליך של בחינה מקצועית בהובלת מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, ומיישמת את המלצות הוועדה לבחינת שוק ההימורים החוקיים בישראל, ובהתאם למדיניות שר האוצר בדבר הגבלת גודלו של שוק ההימורים בישראל.

 

נציין כי דו"ח מסקנות הוועדה לייעול שוק ההימורים החוקיים מאוגוסט האחרון עסק בין היתר בהגבלת גודלו של שוק ההימורים, איסור הפעלת משחקים בעלי אופי ממכר, הפחתת עלויות התפעול של מפעל הפיס והמועצה להסדר ההימורים בספורט, העלאת שיעורי המס על זכיות מהימורים והגבלות הנוגעות למלחמה בהון השחור ואיסור הלבנות הון, וכן איסור על המשך הפעלת מכונות המזל והימורים על מרוצי הסוסים.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים