שתף קטע נבחר

מלגות מהות"ת: 120 מיליון שקלים מחכים לסטודנטים

המועצה להשכלה גבוהה באמצעות ות"ת ומשרד החינוך מעניקים מידי שנה כ- 20 אלף מלגות סיוע לסטודנטים. אז איך מקבלים את המלגה? כל הפרטים

היום (א') נפתחה ההרשמה להגשת מועמדות לקבלת מלגות והלוואות לסטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה. ות"ת (הוועדה לתכנון ותקצוב) תקצה השנה כ-120 מיליון שקלים לטובת מלגות והלוואות במסגרת קרן הסיוע לסטודנטים.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

 

המועצה להשכלה גבוהה באמצעות ות"ת ומשרד החינוך מעניקים מידי שנה כ- 20 אלף מלגות סיוע לסטודנטים אזרחי ישראל או תושבי קבע שאינם מקבלים סיוע, ולומדים לתואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה שהוכרו על פי חוק המל"ג, וכן לתלמידי מכינות קדם אקדמיות ולסטודנטים הלומדים לתעודת הנדסאי. סך התקצוב של ות"ת לטובת קרן הסיוע לסטודנטים כ-120 מיליון שקלים.

 

הקרן מחלקת מענקים והלוואות על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים. קיימות שלוש רמות של מענקים ורמה אחת של הלוואה, בהתאם לפירוט הבא: מענק על סך 12,480 שקלים, 6,240 שקלים ו-4,000 שקלים, והלוואה על סך 7,000 שקלים בהתאם לדירוגם על פי הקריטריונים של הקרן. החל משנה"ל תשע"ז עודכנו הקריטריונים לקרן ובהתאם למדיניות ות"ת התווסף קריטריון תמיכה מוגדל לתלמידי מקצועות ה-STEM (Science, Technology, Engineering, Math).

 

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ  (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ (צילום: גיל יוחנן)

 

יו"ר ות"ת, פרופ' יפה זילברשץ, הדגישה כי הוועדה רואה חשיבות במתן מעטפת תומכת וסיוע כלכלי לסטודנטים כדי שיוכלו להגשים את הישגיהם האקדמיים. "האתגר בהנגשת ההשכלה הגבוהה הוא לא רק אקדמי, אלא גם כלכלי, וכדי שסטודנט יוכל להגיע להישגים בלימודים מחובתנו להעניק לו מעטפת כלכלית רחבה שתאפשר לו להתפנות ללימודים בראש שקט", היא אמרה.

 

ההרשמה להגשת מועמדות מתקיימת בין התאריכים י"ג בטבת (יום ראשון) עד כ"ו שבט (יום ראשון) תשע"ח, 11/02/2018 - 31/12/2017. להרשמה למלגה ניתן להיכנס לאתר משרד החינוך בכתובת הבאה: edu.gov.il/Scholarships

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
סטודנטים. אילוסטרציה
צילום: shutterstock
מומלצים