שתף קטע נבחר

הלכה לעולמה יפה גליק, אשתו של ח"כ יהודה גליק

אשתו של חבר הכנסת, שליוותה אותו במאבקו לאחר ניסיון ההתנקשות, נפטרה בגיל 51 לאחר חודשים בתרדמת. "אהבת חיי החזירה נשמתה לבורא", כתב בפייסבוק. שמונת ילדיה הפכו ליתומים

 

ארכיון. ח"כ יהודה גליק עם רעייתו יפה (צילום: דנה קופל ) (צילום: דנה קופל )
ארכיון. ח"כ יהודה גליק עם רעייתו יפה(צילום: דנה קופל )

שמונה ילדים הפכו ליתומים מאם, חבר כנסת הפך לאלמן: יפה גליק, אשתו של ח"כ יהודה גליק מהליכוד, שליוותה אותו במאבקו לאחר ניסיון ההתנקשות, הלכה הלילה (יום ב') לעולמה והיא בת 51. לבני הזוג גליק שמונה ילדים, בהם ארבעה ילדים משותפים ושני ילדי אומנה. יפה גליק תובא למנוחות היום בשעה 15:30 בבית העלמין הר המנוחות בירושלים.

 

"לפני דקות אחדות אהבת חיי החזירה נשמתה לבורא. ברוך דיין האמת", כתב ח"כ גליק בפייסבוק הבוקר. בחודשים האחרונים יפה גליק הייתה בתרדמת ואושפזה לפרקים בבתי החולים משגב לדך ושערי צדק בירושלים. במהלך היום תצא הודעה בנוגע למועד הלווייתה.

 

 

ביום שישי לפני כחצי שנה, לאחר שבני הזוג מעתניאל סיימו את ההכנות לשבת, חזר יהודה גליק מטבילה בבריכה הסמוכה ומצא את אשתו במצב קשה מאוד, מוטלת על הרצפה ומחוסרת הכרה. בתו הזעיקה את כוחות ההצלה. אחיה, כונן מוקד החירום בהר חברון וחובש בהכשרתו, שמע בחדרו את הקריאות הדחופות במכשיר הקשר ונחלץ לעזרת אמו. "הבן שלי היה הראשון שהתחיל לטפל ביפי עד שהגיע האמבולנס", סיפר יהודה גליק בראיון ל"ידיעות אחרונות".

"היה הלם גדול", אמר גליק. "לא היו התפרצויות של בכי, אבל היו הרבה מאוד כאב ותדהמה. הבת הנשואה שלחה את הילדים לחמותה כי לא הייתה מסוגלת להתמודד עם המצב, וכשהודיעו לבן הצעיר שהיה בדרכו לבקר חברים על מה שקרה, הוא סובב את הרכב וביקש לחזור הביתה, אבל אני אמרתי לו, תמשיך ותיסע לדרכך, ממילא אין מה לעשות. אני משוכנע שאם יפי הייתה במקומי, היא הייתה דורשת ממנו לחזור ולהתייצב בבית החולים".

 

עד כניסת השבת ניסו החובשים להציל את יפה גליק בביתה. אחר כך פינו אותה לבית החולים כשהיא סובלת מנזק מוחי כבד. מאז היא הייתה בתרדמת. "ההשלכות של הנזק המוחי עדיין בידי הקדוש ברוך הוא, ואני בטוח שיפי מנהלת איתו עכשיו משא ומתן", אמר בראיון אז. "אני מסתכל עליה שוכבת במיטה בבית החולים עם כל המכשירים, ונדמה לי שהיא כבר לא סובלת. שלפחות היא השיגה מנוחה".

  

"המציאות הייתה כבדה עליה", הסביר יהודה גליק. "יפי הייתה איתי כשמחבל ירה בי וליוותה אותי כשהייתי בסכנת חיים. מאז ההחלמה שלי היו לה שנתיים מאוד-מאוד קשות. אבא שלה וגיסה נפטרו, תינוק שהיא טיפלה במשפחה שלו טבע באמבטיה, ושני שכנים שהיו חברים מאוד קרובים שלנו, דפנה מאיר ז"ל והרב מיכי מרק ז"ל, נרצחו בפיגועים שונים. שכנה שלישית, רבקה פרץ ז"ל, נהרגה בתאונת דרכים, ויפי לקחה את זה מאוד קשה. מאז הפיגוע שלי היא לקחה כל דבר ללב ברמות מאוד עמוקות".

 

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי ספד לגליק: "יפי גידלה יחד עם בעלה יהודה שמונה ילדים ביישוב עתניאל. קשר מיוחד יש למשפחתנו ומשפחת גליק עוד בתקופה שבה רעייתי, הייתה חברתה לספסל הלימודים. במשך השנים חיינו נקשרו זה בזה. ילדינו גדלו יחד, היינו שותפים בהקמת הישיבה ובבניית היישוב והמשפחות שלנו ליוו אחת את השנייה בשמחות ובקשיים. הכרנו את יפי הגיבורה, האמיצה, שעם כל אתגרי החיים חייה מתוך אמונה בריבונו של עולם וניצחה. יפי היא אבידה גדולה למשפחתה הקרובה והרחוקה, לחבריה ומוקירי זכרה הרבים, ליישוב עתניאל, המתמודד בגבורה רבה, למועצת הר חברון ולעם ישראל כולו".

 

היום צפוי לעלות חוק המרכולים לקריאה שנייה ושלישית במליאה, אבל מרכז האופוזיציה ויו"ר סיעת המחנה הציוני, ח"כ יואל חסון, הודיע כי האופוזיציה לא תתקזז עם ח"כ גליק. "משתתף בצערו, אבל שיידחו את החוק", אמר ח"כ חסון.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
יפה ויהודה גליק, בשנה שעברה
צילום: דנה קופל
מומלצים