שתף קטע נבחר

כמה כסף הישראלים שמים בצ'ק לחתונה? הנתונים נחשפים

סקר חדש שבחן 700 מתחתנים שם סוף לספקולציות באשר לגובה הצ'ק הממוצע. עוד חושף הסקר את גובהו של תקציב החתונה הממוצע וגם איך מתכוונים הזוגות הצעירים לשלם עליה

לכם כיף, לאורחים כואב בכיס (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
לכם כיף, לאורחים כואב בכיס(צילום: Shutterstock)

הקץ לספקולציות: גובה הצ'ק הממוצע בארץ למכר ולחבר לעבודה עומד על 300 שקלים בלבד. במרכז הארץ סכום הצ'ק גבוה מעט יותר גבוה ועומד על 350 שקלים בממוצע. לעומת זאת, אם החבר או החברה הכי טובים שלכם מתחתנים, כבר תצטרכו להכפיל ולשלש את הסכום, שכן גובה הצ'ק הממוצע מהחבר הכי טוב עומד על 1,000-800 שקלים, כך לפי סקר שמפרסמת היום חברת ארגון החתונות easywed.

 

הסקר, שבו השתתפו כ-700 מתחתנים, מצא כי ההוצאה הכספית הגדולה ביותר ביותר בחתונה היא המקום לאירוע, כך לפי 71% מהנשאלים. וכמה כסף זוגות מאורסים הולכים להוציא על החתונה שלהם? מעל מחצית מהנשאלים (51%) העידו כי תקציב החתונה שלהם עמד על סך של 120-80 אלף שקל, 16.45% מהנשאלים הצהירו כי התקציב שלהם עמד על 150-120 אלף שקלים, ואחוז דומה (16.45%) מהנשאלים הצהירו כי התקציב שלהם עמד על 80-50 אלף שקלים.

 

 

נתון מעניין נוסף שעולה מהסקר הוא שהשיקול המרכזי לבחירת תאריך החתונה הוא מזג האוויר ולאו דווקא המחיר, כך לפי 36% מהנשאלים שבחרו בשיקול זה, לעומת שיקול המחיר, שבו נקבו 26% מהנשאלים. שיקול מרכזי נוסף בבחירת תאריך החתונה הוא שאלת זמינות האולם שבו רוצים בני הזוג להתחתן, כך לפי 15% מהנשאלים.

 

לא מפתיע בכלל שמרבית הנשאלים (65%) העידו שהעדיפו את מזג האוויר הקיצי על פני עונת החורף. נתון זה מתקשר לעובדה שהמחיר הוא שיקול חשוב פחות עבור הזוגות הישראלים, שכן חתונות בעונת החורף יכולות להוזיל את עלות האירוע ב-35%.

 

ואיך הזוגות הצעירים מתכוונים לשלם על כל זה? 34% מהנשאלים בסקר הצהירו כי סמכו על הכסף שיקבלו בחתונה ואת המקדמות שילמו בעצמם, 26% מהנשאלים הצהירו כי סמכו על הכסף שיקבלו מהחתונה ואת המקדמות שילמו ההורים, 16% מהנשאלים הצהירו כי ההורים מימנו עבורם את כל האירוע, 18% הצהירו שמימנו את החתונה בעצמם, כ-3% לקחו הלוואה לצורך מימון החתונה, וכ-3% לקחו הלוואה כדי לממן את המקדמות. רק בשמחות.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים