שתף קטע נבחר

במועדונים ועם ינשוף: המפכ''ל סייר בת"א בסילבסטר

רנ"צ רוני אלשיך הצטרף למאות השוטרים שאכפו את חוקי התנועה בליל השנה האזרחית. לדבריו, "מדי שנה רואים פחות תאונות ופחות אלימות". כשנשאל על ההמלצות בחקירות נתניהו אמר: "טעיתי פעם אחת, לא אענה שוב". הלילה: 48 נתפסו נוהגים תחת השפעת אלכוהול

 

 

מאות שוטרים לקחו הלילה (בין ראשון לשני) חלק במבצע ליל השנה החדשה במחוז תל אביב, שבו סייר באותן שעות המפכ"ל רוני אלשיך. במסגרת הפעילות נרשמו 270 דו"חות על משטרת התנועה, נתפסו 48 נהגים תחת השפעת אלכוהול, 100 נהגים שנסעו במהירות גבוהה מהמותר ורישיונם נפסל ל-30 יום. כמו כן הושבתו 50 כלי רכב.

 

לאחר מכן אמר רב-ניצב אלשיך: "יש פה למידה של המשטרה ושל אזרחים איך מבלים וחוזרים בשלום. אפשר לראות את זה בנתונים: פחות תאונות, פחות אירועים חריגים, הרבה פחות אלימות של שיכורים. מדובר בהיערכות ארוכת שנים ואנחנו לומדים לקחים כל שנה. הפעם מספר המבלים שונה כי חיילים שמשרתים בבסיסים סגורים הם מרכיב לא מבוטל מהצעירים".

המפכ"ל אלשיך, אתמול בסיור (צילום: משי בן עמי) (צילום: משי בן עמי)
המפכ"ל אלשיך, אתמול בסיור(צילום: משי בן עמי)

בדיקת ינשוף בסילבסטר (צילום: משי בן עמי) (צילום: משי בן עמי)
בדיקת ינשוף בסילבסטר(צילום: משי בן עמי)

מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב דני לוי, הוסיף שעוד לפני ערב השנה החדשה ביצעו במשטרה ביקורות רישוי מול בעלי מועדונים ופעילות מקדימה כדי למנוע מכירת אלכוהול לקטינים. "אנחנו פחות מעוניינים לעצור, יותר להזהיר", אמר וציין כי כמויות סמים גדולות שהיו מיועדות לערב השנה החדשה נתפסו במהלך סוף השבוע.

 

לשאלות הכתבים לשלומו בימים אלה שבהם עומדת המשטרה תחת מתקפה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומקורביו ענה אלשיך: "שלומי מצוין. אני עושה כל מה שצריך לעשות במסגרת תפקידי. זה נראה אולי לאזרחים שאנחנו כולנו עסוקים בכותרות העיתונים ובנושאים שמעניינים את התקשורת - תיקי 1000, 2000, 3000 - אבל אני רוצה לחדש לכם, ואני מקווה שאני לא מחדש לכם, שמי שיתלווה אליי ליום אחד יראה שאנחנו עסוקים באין-ספור נושאים אחרים. הוא יראה איזה נחת יש למפכ"ל מהמהפכות שקורות במשטרה בכל התחומים. אני לא מזלזל במשימה הזאת, היא משימה חשובה, אבל בסוף זה לא כל מה שעושים כל 30 אלף השוטרים".

 

על השאלה מתי יוגשו ההמלצות לסיכום תיקי ראש הממשלה הוא לא ענה: "פעם אחת טעיתי. לא כי נתתי תשובה לא נכונה. נתתי תשובה נכונה, אבל הייתי צריך להיות מספיק חכם להבין שתשובה יכולה להשתנות בהתאם לנסיבות ולכן לא אענה לשאלה הזאת שוב. כל אחד לומד. אני מקווה שגם אתם לומדים מטעויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משי בן עמי
המפכ"ל בסיור
צילום: משי בן עמי
מומלצים