שתף קטע נבחר

נדחתה חקירתו של ביטן בגלל ההצבעה על חוק המרכולים

החקירה שהייתה אמורה להתקיים מחר נדחתה בשל ההצבעה במליאה על חוק המרכולים. קודם לכן ביקשה המשטרה להאריך בארבעה חודשים את הרחקתם של ראש העיר ראשון לציון וסגנו מבניין העירייה

חקירתו של ח"כ דוד ביטן (הליכוד) במסגרת פרשת השחיתות בראשון לציון, שהייתה אמורה להתקיים מחר (ג'), נדחתה בשל ההצבעות בכנסת על חוק המרכולים.

ביטן מגיע לחקירה. מחר יהיה בכנסת ולא בלהב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ביטן מגיע לחקירה. מחר יהיה בכנסת ולא בלהב(צילום: מוטי קמחי)

בקואליציה מתאמצים להשיג רוב לחוק המרכולים. הבוקר התעוררה סערה לאחר שמרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני), הודיע כי האופוזיציה לא תתקזז עם ח"כ יהודה גליק (הליכוד), שאשתו נפטרה הבוקר."אני משתתף מעומק הלב בצערו הגדול של ח"כ גליק על מות רעייתו. חוק המרכולים לא דחוף, 70 שנה חיינו פה בלעדיו. אין קיזוזים והקואליציה יכולה לדחות את ההצבעה, זה בידיה", אמר חסון. גם בישראל ביתנו, המתנגדים לחוק, אמרו כי לא יתקזזו עם גליק.

גליק מספיד את אשתו. האופוזיציה וישראל ביתנו סירבו להתקזז (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
גליק מספיד את אשתו. האופוזיציה וישראל ביתנו סירבו להתקזז(צילום: יואב דודקביץ')

בעקבות הקשיים בהשגת הרוב וסירוב האופוזיציה להתקזז עם גליק הוחלט לדחות את ההצבעה על החוק למחר בבוקר. בישיבת ההסכמה שבועית שנערכה בין נציגי הקואליציה לאופוזיציה, העלתה הקואליציה הצעה לסדרי דיון למועדי הצבעה לחוק המרכולים. באופוזיציה סירבו לקבל את הצעת הקואליציה, המכתיבה כמה זמן יוקדש לנאומי האופוזיציה במליאה ומתי תתקיים ההצבעה על החוק, ובשל כך הודיעו בקואליציה כי יפעילו את סעיף 98, החריג מתקנון הכנסת.

 

המשטרה: להמשיך הרחקת ראש העיר ראשל"צ

המשטרה ביקשה היום להרחיק את ראש העיר ראשון לציון, דב צור, מהעירייה לעוד ארבעה חודשים. כמו כן ביקשה המשטרה להרחיק מהעירייה גם את סגנו של צור, אייל מושיוב. צור התנגד לבקשה באמצעות עורכי דינו, גיורא אדרת וטל שפירא, וביום חמישי הקרוב יתקיים בנושא דיון בבית המשפט.

 

צור נעצר במסגרת החקירה נגד ח"כ ביטן. הוא נעצר לעשרה ימים ומאז שוחרר למעצר בית והורחק לחודש מבניין העירייה. רגע לפני שהיה אמור לחזור למשרדו הגישה היום היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה בקשה להמשיך את הרחקתו: "נוכח היקף הפרשה לא עלה בידי המבקשת להשלים את כל הליכי החקירה אשר יכול שישובשו על ידי המשיב עת יפקעו האיסורים שהטיל עליו בית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ביטן מגיע לחקירה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים