שתף קטע נבחר

2017 - השנה הבטוחה בהיסטוריה של התעופה

בדו"ח שנתי נכתב כי 44 נוסעים נהרגו בעשר התרסקויות של מטוסים אזרחיים ומטוסי תובלה, ושברחבי העולם לא הייתה השנה אף התרסקות של טיסה מסחרית: "הסיכוי למות בהתרסקות - 1 ל-16 מיליון"

2017 הייתה השנה הבטוחה ביותר בתולדות הטיסות המסחריות מאז תחילת המעקב ב-1946. בסיכום השנה של חברת הייעוץ ההולנדית To70 ושל הרשת לבטיחות בתעופה נמסר כי לא היו התרסקויות של מטוסי נוסעים מסחריים ברחבי העולם, למרות שבשנה החולפת מספר הטיסות היה גבוה מאי פעם, וגבוה ב-3% מבשנה שעברה.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

הרשת לבטיחות בתעופה דיווחה כי לא היו הרוגים בהתרסקויות של טיסות מסחריות ב-2017, ושבמהלך השנה היו 10 התרסקויות של מטוסים אזרחיים קלים ומטוסי תובלה. ההתרסקויות גבו את חייהם של 44 נוסעים ושל 35 בני אדם על הקרקע.

 

הנתונים כוללים את 12 ההרוגים שנספו בהתרסקות של מטוס קל השבוע בקוסטה ריקה. התרסקויות של מטוסים צבאיים, כולל מטוסי תובלה צבאיים, לא נכללו בדו"ח. לשם השוואה, ב-2016 היו 16 תאונות קטלניות שגרמו למותם של 303 בני אדם.

 

התאונה הקשה ביותר ב-2017 הייתה בינואר, כשמטוס תובלה טורקי התרסק על בתים בכפר בקירגיזסטן, כשניסה לנחות בשדה סמוך בתנאים של ערפל כבד. ארבעה נוסעים ו-35 תושבים נהרגו.

  

"2017 הייתה השנה הבטוחה בהיסטוריית התעופה, גם לפי מספר התאונות הקטלניות וגם לפי מספר הקורבנות", אמר אדריאן יאנג מהחברה ההולנדית. יאנג אמר שהסיכוי למות בהתרסקות מטוס עומד כעת על 1 ל-16 מיליון. חברת To70 מצננת את ההתלהבות ואמרה שהנתון "יוצא הדופן" הוא בסך הכול תוצאה של "מזל טוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
"השנה הבטוחה בהיסטוריה"
צילום: gettyimages
מומלצים