שתף קטע נבחר

120 משרות פוטנציאליות למפוטרי טבע בירושלים

בשבוע הבא ייפתח ברשות לפיתוח ירושלים מוקד השמה, אשר יציע כ-120 משרות שנאספו במיוחד עבור עובדי טבע ירושלים הצפויים לקבל הודעת פיטורים. בין החברות המציעות: דקסל, רפא, מדינול, מובילאי ואינטל. בנוסף, מפעלי הייטק בפתח תקווה מוכנים לקלוט מאות ממפוטרי טבע בעיר

פיטורי טבע, השלב הבא: סגירת מפעלי טבע בירושלים ופיטוריהם של העובדים נדחתה לשנת 2019, אך 180 עובדים יפוטרו כבר בחודשים הקרובים. כדי להיערך לפיטורים ולסייע לעובדים שאיבדו את מטה לחמם למצוא עבודה חדשה, בשבוע הבא ייפתח מוקד השמה חדש ברשות לפיתוח ירושלים עבור עובדי טבע.

 

בשבועות האחרונים ריכזו ברשות לפיתוח ירושלים כ-120 משרות פוטנציאליות, בתחומים המתאימים לעובדי טבע. בין החברות שמחפשות עובדים ניתן למצוא את דקסל, רפא, מדינול, וגם את מובילאי ואינטל בתחומים המתאימים.

 

הפגנת עובדי טבע מול הכנסת (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
הפגנת עובדי טבע מול הכנסת(צילום: אלכס קולומויסקי)

שר ירושלים והמורשת זאב אלקין: "כשר ירושלים אני רואה בחומרה רבה את החלטת טבע לסגור את המפעלים בירושלים ולפטר את כל העובדים בהדרגה, ולכן אני אמשיך לתת גיבוי מלא לנסיונות של נציגי הממשלה לנסות לצמצם את הפגיעה. במקביל, מהרגע הראשון של המשבר, הנחיתי את הרשות לפיתוח ירושלים למצוא פתרונות להעסקה לעובדים בתחום מומחיותם בתוך העיר ירושלים".

 

"אני שמח שהצלחנו כבר לאתר למעלה מ-120 משרות בתחום הפארמה ובתחומים משיקים במספר חברות גדולות וקטנות שישמחו לשלב את העובדים המסורים של טבע. אנחנו נפעל במספר דרכים כדי לסייע לעובדים למצות את הפוטנציאל הזה, במטרה לעזור לעובדים בשעתם הקשה ולסייע לעיר הבירה להישאר מוקד משיכה בתחום הפארמה".

 

גם בפתח תקווה מחזרים אחרי מפוטרי טבע

25 מפעלי הייטק בפתח תקווה מוכנים לקלוט כ-560 ממפוטרי חברת טבע בעיר. כך סוכם בין ראש העיר פ"ת, יצחק ברוורמן, למנכ"לי החברות והמפעלים. העובדים שימצאו מתאימים יעברו הכשרה בהתאם לתפקידים שיוצעו להם באותן חברות. החברות שהביעו נכונות לקלוט את מפוטרי טבע: אינטל, בזק בין לאומי, סייבר ארק, מגדל וחברות נוספות.

 

בפגישה שנערכה בין נציגי העובדים וברוורמן בנושא, סוכם כי במהלך החודש הקרוב, ימסרו נציגי העובדים לעירייה את רשימת המפוטרים הסופית ואת כישוריהם, לטובת קליטתם בחברות ובמפעלים שכבר הביעו נכונות להעסיקם. ברוורמן הודיע לנציגי עובדי 'טבע' כי כבר הושג סיכום בעניין עם החברות והמפעלים שבתחום שיפוטה של פתח תקווה וכי הוא מתכוון להציע דבר דומה לחברות ומפעלים נוספים מרחבי הארץ.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הפגנת עובדי טבע בירושלים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אוהד צויגנברג
שר ירושלים והמורשת, זאב אלקין
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים