שתף קטע נבחר

שומרים על התרבות: בית "אבי חי" בירושלים ייפתח בשבת

בצל חוק המרכולים ומאבקי השבת בירושלים, בית אבי חי, אחד ממוסדות התרבות המרכזיים בעיר, יפתח את שעריו בשישי בערב: "הפעילויות יאפשרו גם לשומרי ההלכה לקחת בהן חלק"

בצל חוק המרכולים ומאבקי השבת בירושלים, בית אבי חי, אחד ממוסדות התרבות המרכזיים בעיר, יפתח את שעריו בשישי בערב.

 

המרכז התרבותי יציע אירועים פלורליסטיים בחינם כדי להימנע ממכירת כרטיסים ומחילופי כספים. הפעילות תהיה שומרת שבת, ללא שימוש בחשמל ובמערכות הגברה, ומיועדת לכלל הקהלים הירושלמים.

 

בית אבי חי: "הפעילויות יאפשרו גם לשומרי ההלכה לקחת בהן חלק" (צילום: דנה בר סימן טוב) (צילום: דנה בר סימן טוב)
בית אבי חי: "הפעילויות יאפשרו גם לשומרי ההלכה לקחת בהן חלק"(צילום: דנה בר סימן טוב)

לכאורה קשה להבין מה הבשורה הגדולה, אך בירושלים כמעט אין פעילויות תרבות בשבת, וכל יוזמה בנושא נתקלת בהתנגדות עזה מצד החרדים. כך, למשל, לפני שנה פוצצו עשרות חרדים מהפלג הירושלמי יוזמה לפעילות שומרת שבת של סטודנטים חילונים ודתיים במרכז התרבות בית אליאנס.

 

ועדת השבת של החרדים לוחצת לסגור את מוסדות התרבות הפתוחים בשבת כמו גן החיות התנ”כי ומוזיאון ישראל, והחרדים הטילו וטו על הצטרפות לקואליציה של הסיעה הפלורליסטית “ירושלמים” בגלל סעיף בהסכם שיאפשר פעילות בשבת. אפילו פסנתר מבטון שהציבה עיריית ירושלים בכיכר ציון לשימוש הציבור נעול בשבת.

 

הפסנתר בכיכר ציון ()
הפסנתר בכיכר ציון

 

 

"אין לנו כוונה לחלל את השבת", הבהיר מנכ"ל בית אבי חי, דיוויד רוזנסון, והוסיף: "חניון בית אבי חי יהיה סגור, והפעילויות יאפשרו גם לשומרי ההלכה לקחת בהן חלק".

 

איתי גוטלר, חבר מועצת העיר מטעם סיעת “ירושלמים”, אמר כי "השבת היא נקודת מבחן ביחסים העירוניים בין המגזרים, ובכל מקום שבו ניתן לחזק את הקהילות הפלורליסטיות בעיר - צריך לעשות את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה בר סימן טוב
בית אבי חי
צילום: דנה בר סימן טוב
מומלצים