שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

נילסן משקיעה 14 מיליון שקלים במיזמים כחול-לבן

תעשיית ההיי טק הישראלית חוגגת סילבסטר, נלי תגר למען נשים יזמיות, בינה מלאכותית ב-70 מיליון דולרים, ברודט ושרי האוצר, ליבנה פולש לחלל, סודה סטרים מציגה את דור ההמשך וכספי מתחילה לשחק. רכילות עסקית

חממת נילסן וקרן ההשקעות נילסן אינובייט השקיעה 14 מיליון שקלים במיזמים ישראלים. ההון חולק בין מיזמים שקיבלו את השקעתם הראשונה, למיזמים שקיבלו השקעת המשך.

 

בין המיזמים החדשים שנכנסו לחממה בסבב ההשקעות, BrainVu, שפיתחה טכנולוגיה עם הטכניון אשר מנתחת את מצבו המנטלי והרגשי של האדם מרחוק ללא מגע פיזי. קרן נילסן אינובייט, שמנהלת 35 מיליחן דולרים, תמכה עד היום ב-22 מיזמים. מנכ"ל החממה דב ירקוני נראה נרגש.

דב ירקוני ()
דב ירקוני
 

מרגלית חוגג ושר

כ-1,500 מוזמנים מתעשיית ההיי טק הישראלית עלו לירושלים למסיבת השנה החדשה של קרן ההון סיכון הירושלמית Jvp. בתוכנית: כיבודים על טהרת הקולינריה הירושלמית הטיפוסית וצעדי ריקוד.

 

השוס: לקראת חצות עלה לבמה מייסד JVP אראל מרגלית ביחד עם השותפים לקרן, הקבוצה ספרה לאחור, וכשנכנסה 2018, עלתה לבמה עוגה עם סמל הקרן: "האריה".

 

מעבר לציון תחילתה של השנה האזרחית, הסיבה לעוגה הייתה חגיגת יום הולדתו (57) של מרגלית ב-1 בינואר. לאות תודה, פצח מרגלית בשירו של אלביס פרסלי "Blue Suede Shoes". בין המתרגשים נראו גם הרעיה דבי מרגלית ובנותיו של החוגג. המדור מצטרף לאיחולי המזל טוב ומקווה שלא יפסיק לשיר.

אראל מרגלית חוגג (צילום: דרור סיתהכל) (צילום: דרור סיתהכל)
אראל מרגלית חוגג(צילום: דרור סיתהכל)
 

לא עוד "חמודות"

"הגיע זמן שיפסיקו להתייחס לנשים כאל 'חמודות'", אמרה השחקנית נלי תגר למאות נשים-יזמיות במסגרת אירוע ארגון יזמיות ביפו. הארגון, שהוקם על ידי היזמית הילה אוביל-ברנר, שמנהלת אותו עם שירן מלמדובסקי-סומך, מונה כ-2,500 נשים-יזמיות, שהקימו כ-800 מיזמים וחברות סטארט אפ בתחום הטכנולוגיה.

 

באירוע נכחו יזמיות ותיקות בהן נעמי קריגר כרמי מהרשות לחדשנות, פיונה דרמון שותפה כללית בקרן ההון סיכון JVP, מנכ"לית ומייסדת מיס ביז מאיה גורה, מנהלת פיתוח עסקי באקסלרטור של מייקרוסופט סימונה ולסקי, עו"ד יעל שמעון מאני שותפה במשרד עו"ד פרל, כהן, לצר ויזמיות צעירות.

 

במסגרת התוכנית האמנותית, זכתה מנכ"לית nanofluite נטלי קוריץ בפרס יזמית המבטיחה של השנה. בין הנוכחות נצפתה גם וירג'יניה טאן, שהקימה בסין ארגון יזמיות, הגיעה לישראל במיוחד לאירוע ושיתפה את הנוכחות בביקוריה עם משלחות נשים יזמיות, כדי ללמוד איך מקימים בישראל סטארטאפים מצליחים.

 

טאן הוסיפה, שלמרות שהרוב המוחלט של המשקיעים והשותפים בקרנות הון סיכון הם גברים, ולמרות שב-2017 יזמיות הצליחו לגייס "רק" 1.5 מיליארד דולרים, לעומת 58.2 מיליארד דולרים שגויסו על ידי יזמים גברים - אפילו מייסד עליבאבא ג'ק מא אמר, שבעתיד הנשים ישלטו בעולם. המדור בציפייה.

הילה אוביל ברנר, שרון רשי אלקלס, לילך מוזס, שירן מלמדובסקי סומך, אפרת זכאי, מיכל ליטמנוביץ מטס ()
הילה אוביל ברנר, שרון רשי אלקלס, לילך מוזס, שירן מלמדובסקי סומך, אפרת זכאי, מיכל ליטמנוביץ מטס
 

זאבי והבינה המלאכותית

ראש המרכז לראייה ומדעי התמונה בטכניון פרופ' שוקה זאבי הוזמן לכנס ביידו בבייג'ינג, סין, כדי להרצות על עתיד הבינה המלאכותית. זאבי מצא עצמו ה"זר" היחיד באירוע, עובדה שהשתלמה לו, שכן בתור המייסד של חברת ההיי טק קורטיקה, המעבדת תמונות עבור כוחות הביטחון, הוא זכה להשקעה של 70 מיליון דולר להמשך פיתוח הטכנולוגיה. מי שתמך והעניק את הסכום הנכבד הוא לא אחר מאיש העסקים העשיר ביותר בסין, לי קה שינג.

פרופ' שוקה זאבי בבייג'ינג ()
פרופ' שוקה זאבי בבייג'ינג
 

ON THE HILL

שר העבודה והרווחה חיים כץ ביקר במתחם העבודה המשותף The hill, בגבעת שמואל, כשהוא מלווה בראש העירייה יוסי ברודני. השר ניהל שיחה צפופה עם מנכ"ל ושותף בשני סטארטאפים היזם יזהר כהן, שהסביר איך ניתן להגדיל את פריון העבודה בישראל באמצעות המערכות שפיתח.

 

הסטארטאפ של כהן מתוקצב בחלקו על ידי הרשות לחדשנות, ועד היום הושקע בו כ-3 מיליון שקלים. הבטחת ההשקה: השנה. המדור יעקוב.

יזהר כהן וחיים כץ (צילום: מיטל בן משה) (צילום: מיטל בן משה)
יזהר כהן וחיים כץ(צילום: מיטל בן משה)
 

ברודט יוצר שת"פים

יו"ר לאומי דוד ברודט אירח משלחת שרי אוצר ממדינות ארה"ב, שהוזמנו לישראל על ידי הליגה לידידות אמריקה-ישראל (AIFL), במטרה להכיר מקרוב את הכלכלה המקומית ולבחון אפשרויות ליצירת שיתופי פעולה עסקיים.

 

הנוכחים קיבלו הרצאה על מצב המשק הישראלי מהכלכלן הראשי של לאומי ד"ר גיל בפמן. מנכ"לית לאומיטק יפעת אורון עידכנה על תחזית ההיי טק הגלובלית.

דוד ברודט (עומד במרכז) עם משלחת שרי האוצר מארה"ב (צילום: כפיר סיוון) (צילום: כפיר סיוון)
דוד ברודט (עומד במרכז) עם משלחת שרי האוצר מארה"ב(צילום: כפיר סיוון)
 

ליבנה מעצב את החלל

סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע פתחה בשיתוף פעולה עם מעצב האופנה הישראלי אלון ליבנה, לעיצוב שלוש חליפות חלל. החליפות ישמשו להדמיית תחנת מאדים שתוקם לראשונה בישראל במצפה רמון שבנגב, על ידי פרויקט D-MARS.

 

החליפות, בצבעי סגול, ורוד ותכלת, יעוצבו ויתפרו על ידי ליבנה בשיתוף מדענים ומומחים בתחום החלל. הן תחשפנה במסגרת אירועי שבוע החלל הישראלי בסוף ינואר הקרוב. שר המדע אופיר אקוניס אמר שזו עוד דרך יצירתית להנגיש את תחום החלל לציבור.

 סקיצה של חליפת החלל ()
סקיצה של חליפת החלל
 

הבנות למען איכות הסביבה

מנכ"ל סודהסטרים העולמי דניאל בירנבאום ומנכ"ל סודהסטרים ישראל תמיר מלמוד השיקו את קמפיין העלאת המודעות לאיכות הסביבה בעלות של כ-150 אלף שקלים.

 

הקמפיין צולם לרגל השקת מהדורת בקבוקים רב פעמיים חדשה לילדים, להעלאת המודעות לנושא זיהום כדור הארץ על ידי צריכה מיותרת של בקבוקים חד פעמיים. במרכז הקמפיין כיכבו בנותיהם של השניים: התאומות שי וגל בירנבאום ומאיה ועמית מלמוד.

דניאל בירנבאום ותמיד מלמוד עם הבנות (צילום: מרינה מושקוביץ) (צילום: מרינה מושקוביץ)
דניאל בירנבאום ותמיד מלמוד עם הבנות(צילום: מרינה מושקוביץ)
 

פועלים בסייבר

מערך הגנת הסייבר בבנק הפועלים ומפעל הסייבר של התעשייה האווירית סיכמו על שיתוף פעולה במחקר למינוף טכנולוגיות בלוקצ'יין, ליצירת פתרונות חדשניים בעולם הסייבר.

 

הסיכום הוכרז במסגרת סיור שערכו יו"ר דירקטוריון הבנק עודד ערן, מנכ"ל הבנק אריק פינטו ומנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס.

 

כידוע, טכנולוגיית הבלוקצ'יין עלתה לאחרונה לכותרות עקב מרכזיותה בתחום המטבעות הדיגיטליים. לדברי פינטו, שימוש בטכנולוגיה זו עשוי יאפשר לבנק התקשרות בטוחה יותר עם לקוחות וספקים.

יוסי וייס, עודד ערן ואריק פינטו (צילום: יואב וייס) (צילום: יואב וייס)
יוסי וייס, עודד ערן ואריק פינטו(צילום: יואב וייס)
 

הפועל ומכבי למען פצועי צה"ל

אגודות הספורט הפועל ומכבי החליטו על שיתוף פעולה למען פצועי צה"ל. היוזמה סוכמה בפגישה בין יו"ר הפועל פרוספר בן חמו, המנכ"ל יורם אורנשטיין, יו"ר מכבי יורם אייל, המנכ"ל נאור גלילי, יו"ר אגודת הידידים של פצועי צה"ל אלוף (מיל') אליעזר שקדי ומנכ"לית האגודה ורד רוט. ניצני ההסכם נראו באירוע האופניים "סובב תל אביב", ויימשכו בסדרת אירועים קרובים.

אליעזר שקדי ויורם אורנשטיין ()
אליעזר שקדי ויורם אורנשטיין
 

מנעליים לצעצועים

סיגל כספי מונתה למנכ"לית רשת הצעצועים טויס אר אס, ותחליף בתפקידה את סיגל אורון, שניהלה את הרשת בארבע השנים האחרונות. בעברה כספי הקימה וניהלה את מחלקת האסטרטגיה והשיווק של קבוצת בריל.

סיגל כספי (צילום: אלעד גוטמן) (צילום: אלעד גוטמן)
סיגל כספי(צילום: אלעד גוטמן)
 

ובקיצור...

המכללה האקדמית תל-חי ערכה כנס יזמות בשיתוף מכון המחקר מיג"ל, מעוף, מעברים, מרכז צעירים ק"ש וקרן דויד פרידמן. הכנס נפתח בנאומה של יו"ר חבר הנאמנים במכללה, חנה פריזן, המשמשת כיו"ר דירקטוריון פעילים. בכנס נערכה תחרות בין מיזמים מקוריים של סטודנטים ובוגרי המכללה.

חברת ההיי טק סולוטו, בניהולו של תומר דביר, המסייעת לאנשים למצות את היכולות הטכנולוגיות של המכשירים שלהם, תרמה עשרות מחשבים לצעירים ונוער בסיכון המקבלים סיוע מעמותת עלם.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים