שתף קטע נבחר

צפו: כדור הארץ והירח בפריים אחד

הגשושית אוסיריס-רקס של נאס"א עושה את דרכה אל האסטרואיד בנו - אבל המסע עוד ארוך. בינתיים, היא משגרת תמונות ייחודיות ונדירות של הירח וכדור הארץ

בדרך לאסטרואיד עוצרים לצלם תמונות: המשימה המקורית של הגשושית אוסיריס-רקס של נאס"א עוד נמצאת בעבודה, אבל זה לא אומר שהגשושית לא יכולה לעסוק בפרויקטים צדדיים בדרך לשם. למשל, להשיג תמונה נדירה בעלת קומפוזיציה ייחודית שמציגה את הירח ואת כדור הארץ בתוך פריים אחד. תתפלאו, אבל אין הרבה מדי כאלה.

 

 

התמונה הורכבה ממידע שנאסף על ידי הגשושית בתחילת חודש אוקטובר האחרון, אז הייתה אוסיריס-רקס במרחק של 5 מיליון קילומטרים מכדור הארץ. כדי לייצר תמונה בצבעים - הדימוי הורכב משלוש תמונות נפרדות, ועבר כמובן תיקוני צבע הכרחיים כדי להשיג את התוצאה שלפניכם.

 

ממרחק 5 מיליון קילומטרים (צילום: נאס"א) (צילום: נאס
ממרחק 5 מיליון קילומטרים(צילום: נאס"א)

 

כזכור, הגשושית אוסיריס-רקס נשלחה לחקור שאלה גדולה במיוחד - מאיפה בכלל באנו? זאת על ידי חקר האסטרואיד בנו, סלע עתיר פחמן ועשוי להכיל גם חומרים אורגניים כלשהם. מדובר גם באסטרואיד שעשוי יום אחד לחלוף סמוך מאוד לכדור הארץ, ואולי אפילו להתנגש בו - אלא שחוקרים מעריכים שאם אכן יקרה הדבר, האירוע נמצא במרחק כמה מאות שנים מאיתנו.

 

אוסיריס-רקס צפויה להגיע ליעדה - בנו, במהלך חודש אוגוסט 2018, למפות את האסטרואיד ולבחון מה החומרים שמרכיבים אותו. אסטרואידים הם למעשה שאריות מתהליך ההיווצרות של מערכת השמש, ולכן הניסיון לפענח אותם ולהבין אותם מקרוב הוא משמעותי לשאלה מאיפה בכלל באנו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נאס"א
שניים בתמונה אחת
צילום: נאס"א
מומלצים