שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה בעולם: איסלנד אוסרת הבדלי שכר בין נשים לגברים
  שלשום נכנסה לתוקפה החקיקה פורצת הדרך שלפיה חברות וסוכנויות ממשלתיות שישלמו לגברים יותר מאשר לנשים יחויבו בקנסות. החוק קיבל תמיכה גורפת מהפרלמנט - שבו מכהנות 50% נשים
  איסלנד הפכה למדינה הראשונה בעולם שבה לשלם לגברים יותר מאשר לנשים זו עבירה על החוק. ב"אינדיפנדנט" הבריטי דווח כי תחת החוק החדש במדינה האירופית, שנכנס שלשום (יום ב') עם תחילת השנה האזרחית חדשה, חברות וסוכנויות ממשלתיות שבהן עובדים יותר מ-25 בני אדם יחויבו לקבל הסמכה ממשלתית למדיניות של שוויון בשכר.

   

  לפי הדיווחים, החברות שלא יעמדו בקריטריונים של החוק החדש והדרישות לתשלום שוויוני יהיו נתונות לקנסות. "מדובר במנגנון שיבטיח שנשים וגברים יזכו לשכר שווה", מסרה לרשת אל-ג'זירה דאגני אוסק ארדוטיר פינד, חברת הנהלת האגודה האיסלנדית לזכויות נשים. "יש לנו חקיקה שלפיה שכר צריך להיות שווה בקרב נשים וגברים כבר עשרות שנים, אבל עדיין יש לנו הבדלי שכר".

   

  החוק החדש נכנס כאמור לתוקפו השבוע עם פתיחת שנת 2018, לאחר שהוכרז חגיגית ב-8 במרס של השנה שעברה – בתאריך של יום האישה הבינלאומי. החקיקה נתמכה בידי קואליציית המרכז-ימין של ממשלת איסלנד וכן על ידי האופוזיציה. כ-50 אחוז מהפרלמנט האיסלנדי מורכב מנשים.

   

  "אני חושבת שאנשים מתחילים להבין עכשיו שמדובר בבעיה שיטתית ושאנחנו חייבים להתמודד עם התופעה בדרכים חדשות", הוסיפה ארדוטיר פינד. "נשים מדברות על זה כבר עשרות שנים ואני באמת מרגישה שהצלחנו לגייס מודעות, והצלחנו להגיע לנקודה שבה אנשים מבינים שהחקיקה הקודמת לא עובדת, וצריך לעשות יותר".

   

  איסלנד הוגדרה על ידי הפורום הכלכלי העולמי במשך תשע שנים ברציפות בתור המדינה עם השוויון המגדרי הכי גבוה בעולם.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים