שתף קטע נבחר

נחשפים לראשונה: ציוני הבגרות בכל תיכון ובכל מקצוע

לראשונה מתפרסמים הנתונים המלאים, בעקבות עתירת התנועה לחופש המידע: בדקו מה הציון הממוצע בתיכון שלכם בכל מקצוע בגרות - ומה הציון בתיכונים המקבילים

בכל תיכון, בכל מקצוע: בעקבות עתירת התנועה לחופש המידע שהוגשה לפני כמה חודשים נגד משרד החינוך, בטענה כי איננו מפרסם לעיני כל את ציוני בחינות הבגרות לפי בתי ספר ויישובים, העביר היום המשרד לתנועה את ציוני בחינות הבגרות בכלל מקצועות הלימוד, בכל התיכונים בארץ. בעקבות זאת מתפרסם הציון הממוצע בכל תיכון בארץ, ובכל מקצוע בגרות.

 

היכנסו כאן לעיון בציוני הבגרות הממוצעים בכל תיכון בארץ

הנתונים המלאים - בפורמט אקסל  (מתאים לגולשים במחשבים. בסלולר ייתכנו שיבושים)

 

הטבלה המצורפת כוללת את ציוני בחינות הבגרות במקצועות השונים בין השנים 2013-2016 לפי תיכונים ברחבי הארץ. כך למשל תוכלו לראות מה היה ממוצע הבגרות בבית הספר שבו לומדים ילדיכם בכימיה, ספרות, לשון, אזרחות, היסטוריה, ביולוגיה, תיאטרון, תקשורת ועוד, ואף להשוות אותו לבתי ספר אחרים באותו יישוב, או ביישובים אחרים.

עכשיו אפשר לדעת - מה הציון בכל מקצוע (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
עכשיו אפשר לדעת - מה הציון בכל מקצוע(צילום: רועי עידן)

מדובר במידע שונה מ"התמונה החינוכית", שאותה מפרסם משרד החינוך מידי שנה וכוללת בין היתר את ממוצע ציוני בחינות הבגרות במתמטיקה ואנגלית. משרד החינוך העביר את הנתונים שעה קלה לפני המועד שאפשר את פרסומם, ולכן כעת הם מופיעים בצורתם הגולמית, ללא עיבוד נתונים נוסף.

 

עו"ד נירית בלייר, מנכ"לית התנועה לחופש המידע, אמרה: "פרסום ציוני הבגרות בכל בתי הספר במדינה הוא הישג מדהים לחופש המידע ולמערכת החינוך גם יחד. במערכת חינוך ממלכתית להורים ולתלמידים כמעט ואין אוטונומיה ויכולת החלטה שהן עקרונות בסיסיים במדינה דמוקרטית. במצב דברים כזה ציוני הבגרות שפורסמו בעקבות עתירת התנועה לחופש המידע שיוצגה בהתנדבות על ידי עו"ד גיא דיין, וכן ציוני המיצ"ב שפורסמו גם הם בעקבות עתירת התנועה, הם כלי קריטי בידי ציבור ההורים והתלמידים".

 

היא הוסיפה כי מידע כזה "מסיר באחת את העמימות ומפסיק את השמועות בדבר הישגיהם של בתי הספר והופך את התמונה לברורה ובהירה. אלו נתונים שיגבירו את יכולת ההחלטה של ההורים בבחירת החינוך המתאים להם ולילדיהם ויסייעו להם לדרוש מבתי הספר חינוך מיטבי. שיח נוסף המתאפשר בעקבות פרסום הנתונים הוא על חשיבותן והמהות מאחורי בחינות הבגרות. בכל מקרה שקיפות בנתונים היא הכרחית ואין לנו ספק שרק תועיל לחינוך ילדינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים