שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  דיווח: כשל תכנוני נמצא בשבבי אינטל, התיקון מאט אותם
  אתר חדשות הטכנולוגיה The Register דיווח כי הפגם משפיע על מה שמכונה זיכרון ליבה בשבבי אינטל x86 שיוצרו בעשור האחרון. הדבר עלול לאפשר להאקרים לנצל פרצות אבטחה. בתגובה מאוחרת של אינטל נמסר כי הדיווח אינו מדויק

  פגם תכנוני נמצא במיקרו-מעבדים המיוצרים על ידי חברת אינטל, המחייב עדכון במערכות הפעלה של מחשבים, כך דווח הערב (יום ד') באתר חדשות הטכנולוגיה The Register. התיקון, כך על-פי הדיווח, יגרום לשבב לפעול בצורה איטית יותר של עד 30%. בתגובה מאוחרת של אינטל נמסר כי הדיווח אינו מדויק.

   

  הפגם משפיע על מה שמכונה זיכרון ליבה בשבבי אינטל x86 שיוצרו בעשור האחרון. כך על-פי אתר חדשות הטכנולוגיה, שציטט מתכנתנים שנותרו בעילום שם. על פי הדיווח, הפגם מאפשר למשתמשים ביישומים רגילים לזהות את הפריסה או התוכן של אזורים מוגנים על השבבים. 

   

  מעבד של אינטל ()
  מעבד של אינטל

   

  הדבר עלול לאפשר להאקרים לנצל פרצות אבטחה אחרות, או גרוע מכך, לחשוף מידע מאובטח כמו סיסמאות, ובכך להעמיד הסכנה מחשבים פרטיים או אפילו רשתות שלמות

   

  על-פי הדיווח הכשל התכנוני עלול לפגוע במחשבים הפועלים עם מערכת הפעלה וינדוס, במחשבי mac של אפל ובמחשבים עם מערכת הפעלה של לינוקס. 

   

  "בבעיה הנוכחית של אינטל, אם הדיווח נכון, לא נידרש להחליף את המעבד לדעתנו. עם זאת, המצב הוא נזיל", אמר הנס מוסמן, אנליסט מניו-יורק לסוכנות הידיעות רויטרס

   

  בעקבות הדיווח ירדה מניית החברה במסחר בוול סטריט ביותר מ-3%. במהלך המסחר הגיעו הירידות לכ-6.5%, אך לקראת סיומו הן התמתנו.

   

  באינטל אמרו בתגובה שפורסמה סמוך לחצות כי מדובר בדיווח שאינו מדויק ואינו נכון. בחברה אמרו כי הם החלו לספק עדכוני תוכנה וקושחה כדי לצמצם ניצול לרעה. בנוסף נמסר כי למשתמש המחשב הממוצע לא יהיו שינויים משמעותיים וזאת בניגוד לדיווח כי העדכון ישפיע על ביצועי המחשב. עוד נמסר כי הדיווחים באתר הטכנולוגיה הבריטי על כך שפרצת אבטחה נגרמה מבאג או פגם אינם נכונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים