שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החוקרים חושדים: חלק מהכסף לביטן - למימון חובות מקורבו
  במשטרה בודקים אם חלק מכספי השוחד שניתנו על פי החשד לח"כ הועברו למקורב מאוד לו. נמשכים המגעים עם היזם דרור גלזר, בניסיון להגיע איתו להסכם עד מדינה. ההתפתחות הדרמטית שדווחה אתמול התרחשה בשבוע שעבר - ועקב הצורך באישור רשות המסים לא הוצגה תחילה לביהמ"ש

   

  ביטן, יוסף (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי) (צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי)
  ביטן, יוסף(צילום: מוטי קמחי, אלכס קולומויסקי)

  הכותרות הגדולות אתמול על ההתפתחות הדרמטית שחלה בתיק דוד ביטן לא חשפו את כל הדרמה: למעשה אותה התפתחות בפרשה 1803 שמסבכת את ח"כ ביטן התרחשה כבר באמצע השבוע שעבר ובמשטרה רצו להפתיע את ביטן באמצעותה. אלא שלתיק זה היה צורך גם בהתערבות אנשי רשות המסים, שהיו אמורים להביע את הסכמתם לאותה התפתחות. לאחר שההסכמה התקבלה מיהרו במשטרה להציגה בפני בית המשפט.

   

  מאז אותה התפתחות האיצו במשטרה את חקירת פרשת השחיתות בראשון לציון. הם זימנו כמה פעמים את משה יוסף, איש העסקים שכונה "הבנקאי של ביטן" וזה מסר עדות מפורטת במשך שעות ארוכות. מחר אמור להגיע ביטן לחקירה נוספת שתואמה מראש לתחילת השבוע, אז ייתקל בעדויות חדשות שהצליחו החוקרים לאסוף.

   

  חשד נוסף שבודקים החוקרים בעקבות עדות שהגיעה לאחרונה הוא אם חלק מהכספים נועדו למימון חובותיו של מקורב מאוד לביטן. חלק גדול מהכספים שעל פי החשד הועברו לביטן לא נמצאו בחשבון הבנק שלו, והמידע המודיעיני החדש הצביע על כך שייתכן שהועבר לאותו מקורב. במשטרה יבקשו לבדוק חשד זה בחקירות הקרובות.

   

  בתוך כך, ממשיכים במשטרה בבדיקת גזרות נוספות. כבר לפני שבועיים החלו מגעים עם היזם דרור גלזר, שעל פי החשד העביר באמצעות משה יוסף סכום של 250 אלף שקלים לביטן תמורת עזרתו בקידום מתן היתר בנייה לפרויקטים בתל אביב, בניסיון להגיע איתו להסכם עד מדינה.

   

  גורמים המעורבים בחקירה אמרו כי הדבר נתון כעת רק להסכמת המשטרה, שמשהה את ההחלטה אם לחתום על הסכם עם עד נוסף. במשטרה מעוניים לבדוק אם גלזר יכול לתת לספק דברים נוספים וגורמים נוספים מלבד החשד לעסקת השוחד עם ביטן.

   

  מוקדם יותר היום הוארך מעצרו של מנכ"ל ענקית הבנייה דניה סיבוס, רונן גינזבורג. הוא חשוד גם בהלבנת הון ובעבירות מע"מ ומס הכנסה. בין היתר החשד הוא שדרך העסק של יוסף, מקורבו של ביטן, הועברו מדניה סיבוס 300 אלף שקלים שבסופו של דבר הגיעו לידי ביטן.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים