שתף קטע נבחר

מצוקת טורטיות במקסיקו

המאפה המפורסם הוא מצרך יסוד על שולחנם של מיליוני מקסיקנים בעלי הכנסה נמוכה, אבל היצרנים מזהירים שבימים הקרובים הוא יתייקר בעד 21%. הממשלה יוצאת למלחמה על הלחם

ממשלת מקסיקו נכנסה השבוע לקרב על הטורטייה, אחד המאכלים המקסיקניים המפורסמים ביותר ומוצר צריכה בסיסי על שולחנם של מיליוני מקסיקנים בעלי הכנסה נמוכה.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

התאחדות יצרני הטורטיות של מקסיקו, המייצגת כ-80 אלף מאפיות וטחנות קמח, הזהירה כי בימים הקרובים תיתכן עלייה של פסו וחצי עד שלושה פסו במחיר לקילו טורטיות. הסיבה לעלייה, כך הם טוענים, היא עלייה במחירי התירס בעולם והתייקרות הגז הטבעי, הדלק והחשמל.

 

נשיא ההתאחדות, לורנצו מחייה, קרא לממשלת מקסיקו להקים ועדה לאומית שתבחן את שרשרת הייצור של קמח התירס והטורטיות, אבל נתקל בביקורת חריפה מצד הממשלה. זו טענה כי להעלאת המחירים אין שום הצדקה. "אנחנו לא רואים בשוק שום תנאי שמחייב העלאת מחירים", אמר סגן האוצר, רוחליו גרסה.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

האיום בהעלאת מחירי הטורטיות מלחיץ את ממשלת מקסיקו, משום שהוא מצטרף לעלייה צפויה במחירי הדלק – וכל זה קורה בתחילתה של שנת בחירות במקסיקו. ממשלת מקסיקו מנסה לשכך את דאגות הציבור מכך.

 

עלותה של טורטייה במקסיקו נעה כיום בין 9 פסו (כחצי דולר אמריקני) ל-20 פסו, ובענף מזהירים מעלייה של עד 21% במחירים. בתגובתה הזהירה הממשלה כי היא ערוכה ומוכנה להשתמש בכלים שונים העומדים לרשותה כדי למנוע את העלאת המחירים.

 

מחירי הטורטיות כבר עלו בעשור האחרון ביותר מ-60%.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כשאין לך כסף - טורטייה. איך אפשר בלעדיה?
צילום: רויטרס
מומלצים