שתף קטע נבחר

ש"ס חזרה בה: השר אזולאי לא יתפטר מהכנסת

מפלגת ש"ס הודיעה כי השר לשירותי דת, שלא יוכל להגיע להצבעה בכנסת על חוק המרכולים, יתפטר מתפקידו במשכן כדי לאפשר לבנו להיכנס לכנסת. אזולאי האב זעם שהמהלך נחשף לפני סגירת הפרטים, ובעקבות כך חזרה בה המפלגה מההחלטה והודיעה: השר נשאר בכנסת

 

השר אריה דרעי, השר דוד אזולאי וביניהם ינון אזולאי (צילום: יעקב כהן ) (צילום: יעקב כהן )
השר אריה דרעי, השר דוד אזולאי וביניהם ינון אזולאי(צילום: יעקב כהן )

 

מפלגת ש"ס הודיעה הערב (יום ה') כי השר לשירותי דת דוד אזולאי, שהיה אמור להתפטר מתפקידו בכנסת כדי להבטיח את אישורו של חוק המרכולים בשבוע הבא, לא יעזוב את המשכן. מוקדם יותר דווח כי במפלגה תכננו להכניס לכנסת את ינון אזולאי, בנו של השר שנעדר באחרונה מהכנסת עקב טיפולים רפואיים מורכבים ואשפוזים תכופים בבית חולים.

 

המהלך התבשל בימים האחרונים בתיאום בין היו"ר אריה דרעי לשר דוד אזולאי ולבנו ינון, יועצו של דרעי שהיה אמור להחליף את אביו. היום דלפה התוכנית לתקשורת עוד לפני שנסגרו פרטים סופיים בין הצדדים ובלי שסוכם עיתוי ההתפטרות.

 

אזולאי זעם והודיע כי אין צורך ובכוונתו להשתתף בעצמו בהצבעה. בעקבות זאת הודיעה ש"ס כי הוא יגיע לכנסת ביום שני, אחר שכבר אישרה את דבר ההתפטרות.

השר אזולאי (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
השר אזולאי(צילום: עמית שאבי)
 

אריה דרעי בדק אפשרות שח"כ יהודה גליק יגיע להצבעה במהלך השבעה על אשתו (צילום: יואב דודקביץ') (צילום: יואב דודקביץ')
אריה דרעי בדק אפשרות שח"כ יהודה גליק יגיע להצבעה במהלך השבעה על אשתו(צילום: יואב דודקביץ')

הסערה בפניית דרעי לגליק 

החוק, שנועד להביא לסגירת מרכולים וחנויות נוחות בשבת, היה אמור לעלות להצבעה בקריאה שנייה ושלישית ביום שלישי השבוע. ואולם, התנגדות חברי סיעת ישראל ביתנו והשר אזולאי הובילה לדחיית ההצבעה בשבוע. בנוסף לכך, מההצבעה היה אמור להיעדר ח"כ יהודה גליק (הליכוד), שאשתו נפטרה. באופוזיציה סירבו להתקזז עם ח"כ גליק, ובשל כך גבר החשש בקואליציה ובסיעות החרדיות שאין רוב לחוק.

 

שר הפנים אריה דרעי תקף את סירוב האופוזיציה להתקזז עם גליק ואמר: "אני שומע על ההתנהגות חסרת התקדים של האופוזיציה ואני כולל בזה גם את ישראל ביתנו ומשתומם על חוסר האנושיות של החברים כאן, להיות אטומים לאנשים הנמצאים ברגעיהם הקשים ביותר. האם זה המסר שאנחנו רוצים להעביר לציבור? אני קורא לראשי הסיעות האופוזיציה להתעשת ולחזור להיות בני אדם. ההצבעה תעבור בעזרת השם בכל מקרה, אל תהפכו את הוויכוח הפוליטי למפגן של חוסר אנושיות".

 

אלא שלמחרת עורר השר דרעי בעצמו סערה אחרי שהתברר כי הוא ביקש לבדוק הלכתית אם ח"כ גליק יוכל להצביע על חוק המרכולים בזמן השבעה על מות רעייתו. דרעי אישר כי פנה לראש מועצת הר חברון כדי שיבדוק עם רב היישוב עתניאל את הנושא מול ח"כ גליק. לאחר מכן כתב דרעי בחשבון הטוויטר שלו: "אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו ז"ל. פניתי לבדוק אם יוכל להגיע להצבעה על חוק שנועד לשמור על קדושת השבת. אם פגעתי ברגשותיו של יהודה חברי - אני מתנצל".


פורסם לראשונה 04/01/2018 17:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעקב כהן
השר דוד אזולאי עם בנו והשר אריה דרעי
צילום: יעקב כהן
מומלצים