שתף קטע נבחר

ראש העיר נתניה פיירברג הוקלטה: "הולכת על הראש של חבר המועצה"

בחודשים יולי-אוגוסט 2016 קיימה מרים פיירברג-איכר פגישות עם קבלנים מנתניה והשמיעה אמירות קשות כלפי חבר המועצה חיים פרידריך. ההקלטות הגיעו לידי mynet ו"ידיעות נתניה": "הוא הכריז עליי מלחמה, אני אכניס אותו לבית סוהר... מאבוטבול לא פחדתי, אז ממנו?"

 

בשנת 2016 שוב הסתכסכו ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר וחבר מועצת העיר חיים פרידריך, שני חברי ילדות שגדלו יחד בתיכון בר אילן והיחסים ביניהם ידעו עליות ומורדות לאורך השנים. פרידריך, נציג סיעת הליכוד שהיה חבר בקואליציה העירונית אז, מתח ביקורת חריפה על פיירברג-איכר בשל ניסיון מכירת קבוצת הכדורגל מכבי נתניה לאליהו ארז, שבהמשך התגלה כנוכל. הקלטות, שתוכנן יתפרסמו היום (ו') במלואן ב"mynet נתניה", חושפות אמירות קשות שהשמיעה ראש העיר בנוגע לחבר המועצה.

 

בחודש מאי באותה שנה נחשפה בחדשות 2 תכתובת בוואטסאפ בין פרידריך לפיירברג-איכר. בהודעות האלה כתב חבר המועצה לראש העירייה בין היתר: "תחליטי מה את, מטומטמת או שקרנית". פיירברג-איכר השיבה לו: "עוף לי מהעיניים, מכוער מבחוץ ומבפנים. זבל! אם תפתח את הג'ורה המסריחה שלך, תחטוף תביעת דיבה". ימים אחדים לאחר הפרסום הזה שלחה פיירברג-איכר מכתב פיטורים מהקואליציה העירונית לחברה לשעבר.

פרידריך ופיירברג-איכר (צילום: עידו ארז, צביקה טישלר) (צילום: עידו ארז, צביקה טישלר)
פרידריך ופיירברג-איכר(צילום: עידו ארז, צביקה טישלר)

mynet וכתב "ידיעות נתניה" ניר איסקוב חושפים כאמור כעת כי בחודשים יולי-אוגוסט, לפני מעצרה של פיירברג-איכר בפרשת השחיתות בספטמבר, נפגשה ראש העיר עם שלושה קבלנים מקומיים בלשכתה, ובשיחות עמם שהוקלטו עלה לא אחת שמו של פרידריך בנוגע למעורבותו בענייני תכנון ובנייה בעיר.

 

פיירברג-איכר סברה כי יריבה המר באותה תקופה, שזעם על פיטוריו מהקואליציה, היה אחראי לפרסומים נגדה בתקשורת הארצית סמוך להתפוצצות הפרשה. בהקלטות נשמעת ראש העירייה מקבלת את פני הקבלנים, מעירה לראש לשכתה שולה קדוש, מקבלת שיחות פנימיות ונפרדת מהקבלנים. פיירברג-איכר מתבטאת שם במילים קשות כלפי פרידריך.

 

לפני כחודשיים בלבד חזר פרידריך לקואליציה של ראש העירייה, מהלך שעורר ביקורת ציבורית גם בסיעת נתניה אחת בראשות ראש העירייה.

 

"הכריז עליי מלחמה"

מיד בתחילת השיחה עם אחד הקבלנים הבהירה ראש העירייה: "זה לא סוד שחיים פרידריך הכריז עליי מלחמה בגלל שאני חוסמת אותו מלהמשיך לסחוט קבלנים. אנשים פחדו לדבר. אני לא יודעת למה, היום הם לא צריכים לפחד".

 

יש לציין כי בשנת 2007 נעצר פרידריך בחשד לקבלת שוחד מקבלנים בעיר ובמעורבות בסחיטתם. התיק נגדו נסגר. השבוע נמסר מהפרקליטות כי הסיבה לסגירת התיק הייתה "היעדר ראיות מספיקות".

 

בשיחה עם פיירברג-איכר גולל הקבלן את גרסתו להתנגדות שהגיש, לכאורה, פרידריך לפרויקט שלו, ובשלב מסוים טען כי "הרב שר (שמעון שר, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה, נ"א) ניסה לדבר עם פרידריך, זה לא עזר. פרידריך לא רצה לרדת מההתנגדות".

 

פיירברג-איכר הגיבה מיד: "הרב שר אומר לי 'תראי, בתיק הזה חיים יתנגד, בתיק הזה חיים יתנגד'. הוא יודע מתי חיים הולך להתנגד. עכשיו אני הולכת על הראש שלו".

 

"עושה מהומות"

"שמעתי שחיים מתנגד לאיזו תוכנית שלך עכשיו", אמרה פיירברג-איכר לבן שיחה בתחילת הפגישה.

 

גם במקרה הזה סיפר הקבלן על התנגדות שהגיש פרידריך, לכאורה, לפרויקט שלו, ולאחר מכן שאל: "מה את דואגת ממנו, מי הוא בכלל?". "מי הוא בכלל? הוא עושה מהומות...", נאנחה ראש העירייה.

 

"הציעו לי לפנות אליו", טען הקבלן.

 

"נכון, אולי תפנה אליו אתה?", אמרה פיירברג-איכר.

 

"אני לא יודע איך מגיעים אליו, איפה הוא נמצא. אני לא רואה אותו בעיר כבר הרבה זמן", השיב הקבלן וזכה להסבר מפורט מפי ראש העיר על מיקום בית קפה שלדבריה חביב במיוחד על פרידריך.

 

"תנסה לעשות שם סיבובים", אמרה פיירברג-איכר.

 

תגובות

פיירברג-איכר מסרה: "מדובר בטענות ממוחזרות. מערכת היחסים שלי עם חיים פרידריך נטחנה עד דק. בתקופה האמורה, וזה לא סוד, היתה מערכת היחסים בינינו בשפל חסר תקדים, נוסף על טענות מופרכות של גורמים אינטרסנטיים שוחרי רעתנו, שדאגו ללבות את האש. עם זאת לאחר שהביע את התנצלותו ובעקבות פניות שהופנו אליי בנושא, הושבו היחסים על כנם".

 

פרידריך מסר: "כל הדברים שצוינו בכתבה שנוגעים ליחסיי עם ראש העירייה נאמרו בעידנא דריתחא ואינם משקפים את דעתה האמיתית של ראש העירייה בנוגע לתפקודי במועצת העיר בכלל ובקואליציה בפרט. ולראיה, דברי התשבחות שאני זוכה להם ממנה השכם והערב. זו דרכה של פוליטיקה. זאת תגובתי".

 

הסיפור המלא בסוף השבוע הזה ב"ידיעות נתניה"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז, צביקה טישלר
פרידריך ופיירברג
צילום: עידו ארז, צביקה טישלר
מומלצים