שתף קטע נבחר

לידיעת הנוסעים לחו"ל: מעתה חובה להוציא רישיון בינלאומי

לפי הודעת משרד התחבורה, לא ניתן עוד להסתמך רק על הרישיון הישראלי - ויש להנפיק במקביל רישיון בינלאומי. מדינות רבות אינן מכבדות את הרישיון הישראלי עקב המצב הביטחוני

לתשומת לב הנוסעים לחו"ל: משרד התחבורה הודיע על נוהל חדש שלפיו ישראלים המעוניינים לנהוג בחו"ל חייבים להחזיק ברישיון נהיגה בינלאומי שיוצמד לרישיון הישראלי. עד כה כיבדו מדינות רבות את רישיון הנהיגה הישראלי, בין היתר רוב מדינות אירופה וגם ארצות הברית - אך כעת מפרסם משרד התחבורה הנחיה חדשה שלפיה אזרח ישראלי אינו יכול עוד להסתמך על רישיון זה.

אילוסטרציה ()
אילוסטרציה
 

הסיבה למהלך זה היא שגופים בחו"ל מתעקשים על רישיון בינלאומי, למרות ההכרה ברישיון הישראלי שהייתה נהוגה עד כה, בגלל המצב הביטחוני.

  

בקיץ האחרון הודיע משרד התחבורה כי במקרה שאזרח ישראלי שוהה בחו"ל במסגרת טיול ונדרש לאימות של רישיון הנהיגה, הוא יכול לפנות רשמית למשרד החוץ הישראלי ולצרף בקשה אישית לאימות רישיון הנהיגה, הכוללת פרטי תעודת זהות, שם ומספר רישיון. משרד החוץ ידאג לאמת את המידע מול משרד התחבורה וינפיק אישור בינלאומי לרישיון הנהיגה בתוך פרק זמן קצר.כעת כאמור מודיע המשרד רשמית כי נדרש רישיון בינלאומי-בצירוף מקבילו הישראלי. 

 

לפי הודעת המשרד, "אזרח ישראלי היוצא מהארץ למדינה אחרת אינו יכול להסתמך על רישיון הנהיגה הישראלי הקבוע המצוי ברשותו".

  

את רישיון הנהיגה הבינלאומי ניתן להנפיק באחת מ-18 תחנות השרות של פמי פרמיום או באחת מ-18 תחנות השרות של "ממסי". העלות מגיעה עד 20 שקל והרישיון תקף ב-175 מדינות בעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים