שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מיליארדר חדש: טרוויס קלאניק מוכר שליש ממניותיו באובר ב-1.4 מיליארד דולר
  המכירה נעשתה כחלק מהעסקה שבה רכשה סופטבנק היפנית 17.5% ממניות אובר לפי שווי של 48 מיליארד דולר; קלאניק, שפוטר בקיץ מתפקיד מנכ"ל אובר, הציע למכור מחצית מהחזקותיו - אך נאלץ להתפשר על פחות

  טרוויס קלאניק, מייסד אובר שפוטר מתפקיד המנכ"ל ביוני , מוכר כשליש מהמניות, בשיעור של 10%, שהוא מחזיק בחברה שיתוף הנסיעות, תמורת כ-1.4 מיליארד דולר. כך על פי גורם המקורב לעניין.

   

  המכירה של קלאניק היא חלק מהעסקה שבה נרכשו 17.5% באובר על ידי קונסורציום משקיעים בראשות סופטבנק היפנית. בשבוע שעבר הגיעה סופטבנק להסכמים

  עם בעלי מניות המוכנים למכור את מניותיהם בחברה והעסקה צפויה להיחתם בתחילת השנה. כך על פי אובר.

   

  העסקה עם סופטבנק מקנה לחברה שווי של 48 מיליארד דולר - כ-30% פחות מהערכת השווי האחרונה שנעשתה לחברה שהיתה 68 מיליארד דולר. עם זאת, הקונסורציום יזרים מימון חדש של 1.25 מיליארד דולר לאובר על פי הערכת השווי המקורית. אובר נאלצה להיענות להצעה במחיר הנמוך, לאחר שנה רצופת שערוריות וחדשות מאכזבות שיצאו מהחברה - שהובילו להדחת המייסד מתפקיד המנכ"ל ולמינויו של מנכ"ל אקספדיה דארה קוסרשאהי.

   

  קלאניק הציע למכור מחצית מהחזקותיו באובר, ואולם בשל המגבלה על מספר המניות שיכולה סופטבנק לרכוש, הוא ימכור 29% בלבד. כך על פי הגורם. משקיעים אחרים גם הם לא יכולים למכור את כמות המניות שרצו בשל ההיצע הגבוה.

    

  מכירת המניות תהפוך את קלאניק למיליארדר לראשונה בחייו, ולא רק "על הנייר". קלאניק מעולם לא מכר את החזקותיו בחברה שאותה ניהל במשך עשור. כך אומר הגורם.

   

  העסקה עם סופטבנק יכולה להיות ההזדמנות האחרונה של המשקיעים והעובדים באובר למכור מניות בעסקה המאושרת מצד החברה, לפני ההנפקה המתוכננת ל-2019. העסקה היא נצחון למנכ"ל החדש קוסרשאהי, הצפוי ליהנות ממשקיעה עם כיסים עמוקים כמו סופטבנק.

   

  דובר מטעם קלאניק סירב להגיב. סופטבנק ואובר לא היו זמינים למתן תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים