שתף קטע נבחר

קריסות עצים, הצפות ועשרות מ"מ: "הגשם עובר דרומה"

כוחות כיבוי והצלה המשיכו בצהריים לחלץ אזרחים מבתים ומכלי רכב שהוצפו. גשמים עזים ירדו בעיקר בצפון כשהשיא בקיבוץ גלעד ברמות מנשה, שם ירדו 110 מ"מ מתחילת המערכת. בחרמון ירד שלג רב וייעשה מאמץ לפתוח מחר את האתר. היעד הבא: השפלה ודרום הארץ

 

חורף של ממש: עשרות מ"מ של גשם ירדו בשעות האחרונות בעיקר באזור הצפון ובאזור השרון בצל היום החורפי. מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי מאז תחילת המערכת אתמול, בקיבוץ גלעד ירדו הכי הרבה משקעים – 110 מ"מ. לפי חברת "מטאו-טק", הכמות הגבוהה ביותר הייתה באזור מושב דלתון - 93 מ"מ.

 

בין היתר ניתן לציין גם כי בכינרת ירדו 71 מ"מ של גשם. גם חיפה קיבלה מנה יפה של משקעים עם 74 מ"מ. בנתניה ירדו 61 מ"מ ובכפר סבא ירדו 52 מ"מ. בתל אביב הסתפקו ב-38 מ"מ עד כה ובראשון לציון 20 מ"מ. באשדוד ירדו מאז תחילת המערכת 12 מ"מ ובירושלים 13 מ"מ. בבאר שבע ובערד ירדו 5 ו-7 מ"מ בהתאמה.

 

 

חילוץ שני אזרחים נוספים מאותו מקום שבו חולצו שני אחים וסבם (צילום: דוברות כבאות מחוז חוף) (צילום: דוברות כבאות מחוז חוף)
חילוץ שני אזרחים נוספים מאותו מקום שבו חולצו שני אחים וסבם(צילום: דוברות כבאות מחוז חוף)

הצפות בגליל המערבי (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף) (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
הצפות בגליל המערבי(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

סוער בתל אביב (צילום: דנה קופל) (צילום: דנה קופל)
סוער בתל אביב(צילום: דנה קופל)

עם כמויות הגשם, הגיעו כצפוי נזקי הטבע. כוחות כיבוי והצלה פועלים במרץ כל הבוקר לחילוץ אזרחים מבתים ומכלי רכב. שני אחים מחריש היו בטיול עם סבם באזור מאור סמוך לחדרה כשמכוניתם נסחפה ושקעה בשלולית. לבסוף הם חולצו בשלום.

 

כמה שעות מאוחר יותר שבה יחידת החילוץ של רשות הכבאות בראשות רשף אבישי שפיר לאחר שהתקבל דיווח על שני כלי רכב השקועים בבוץ ובמים. שני אזרחים נאלצו לטפס על גג רכב השטח שלהם וחולצו בשלום.

 

בצפון, צוותי כיבוי מתחנת זבולון חילצו שבעה בני אדם מבתים וכלי רכב שהוצפו ביישוב מכר בגליל המערבי. האזרחים לא נזקקו לטיפול רפואי. באזורים שונים קרסו עצים ונרשמו הצפות גם בכבישים, בין היתר בכביש 1 באזור לטרון לכיוון מערב.

עץ שקרס במושב אליכין. עצים קרסו ברחבי הארץ (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
עץ שקרס במושב אליכין. עצים קרסו ברחבי הארץ(צילום: דוברות המשטרה)

ההצפה בכביש 1 (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
ההצפה בכביש 1(צילום: דוברות המשטרה)

 (צילום: רמון פלור) (צילום: רמון פלור)
(צילום: רמון פלור)

קשת במצוק הארבל (צילום: רשות הכינרת) (צילום: רשות הכינרת)
קשת במצוק הארבל(צילום: רשות הכינרת)

החרמון נצבע לבן (צילום:תומר גורדון) (צילום:תומר גורדון)
החרמון נצבע לבן(צילום:תומר גורדון)

באתר החרמון עדכנו כי במפלס התחתון ירדו 25-20 ס"מ של שלג ובמפלס העליון קרוב ל-35 ס"מ. האתר סגור והשלג אמור להמשיך לרדת עד שעות הערב. באתר אמרו כי ייעשו מאמצים לפתוח אותו מחר למבקרים.

 

בצהריים עדכנה רשות המים כי הכינרת עלתה בשלושה ס"מ מהבוקר ובארבעה בסך הכול מתחילת המערכת אתמול. המפלס עומד כרגע על רום של 214.31- מ'. כמויות המשקעים הגבוהות ביותר ירדו משעות הלילה ועד כה ירדו באזור הכרמל והגליל המערבי, בין 70 ל-90 מ"מ.

 

כתוצאה מכך התפחתו זרימות עזות בנחלים בגליל ובשרון: נחל חילזון, קישון, חדרה, אלכסנדר ופולג. בגליל העליון ובגולן ירדו כ-50 מ"מ. בנחלי הכנרת התפתחה זרימה לראשונה השנה אם כי לא בעוצמה חזקה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות כבאות מחוז חוף
ממשיכים לחלץ לכודים
צילום: דוברות כבאות מחוז חוף
מומלצים