שתף קטע נבחר

תושב הרצליה טוען: הציתו את דלת ביתי בשל היותי ערבי

איימן נשוי עם שלושה ילדים מתגורר בשכונת שביב בהרצליה. אתמול בלילה התעוררו בני המשפחה לאחר שהריחו עשן וגילו כי דלת הבית הוצתה. הוא הבחין באדם שנמלט ולמטה צעקו לו "מוות לערבים": "היו יכולים לרצוח אותנו, עזבנו את הבית". המשטרה פתחה בחקירה

 

רגעי בהלה למשפחה ערבית-ישראלית המתגוררת בהרצליה: אתמול בשעת לילה מאוחרת התעוררו בני משפחת נירוך המתגוררים בשכונת שביב לאחר שדלת ביתם הוצתה על-ידי אלמונים. לדברי אב המשפחה, איימן, המקרה התרחש בשל היותו ערבי.

 

איימן נשוי ואב לשלוש בנות עבר עם משפחתו מירושלים לפני 15 שנה להרצליה. בשנתיים האחרונות הם מתגוררים בשכונת שביב. "הרחנו ריח עשן חזק ובאתי לדלת הבית וראיתי שהיא הוצתה", מספר איימן ל-ynet. "ראיתי אדם שנמלט ולמטה ראיתי אנשים שצעקו לי 'מוות לערבים'".

 

הכניסה לדלת משפחת נירוך בהרצליה לאחר ההצתה ()
הכניסה לדלת משפחת נירוך בהרצליה לאחר ההצתה

אחיו של איימן פונה לבי"ח בשל שאיפת עשן ()
אחיו של איימן פונה לבי"ח בשל שאיפת עשן
צוותי כיבוי אש הגיעו לבית וכיבו את הדליקה. גם צוות מד"א הגיע ובדק את הבנות שלי. אחיו של איימן, שביקר בבית המשפחה באותו יום, פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא בגלל שאיפת עשן. אחרי כמה שעות לקח אב המשפחה את אשתו והילדים לבדיקות בבית החולים.

המשפחה שבה לירושלים מחשש לחייהם ()
המשפחה שבה לירושלים מחשש לחייהם

"תמיד שמרנו על יחסים טובים ואין לנו אויבים או סכסוכים", הוא מספר. "לצערי, יש גזענים שלא רוצים אותנו בשכונה רק כי אנחנו ערבים. לא פגענו באף אחד. זה מקרה חמור מאוד ואנחנו חשים סכנה לחיינו".

 

איימן לא חיכה הרבה והמשפחה עזבה את הרצליה ושבה לירושלים לפחות לזמן הקרוב. "אני לא רוצה שיפגעו בנו. כמו שהציתו את כניסת הבית, היו יכולים גם לרצוח אותנו אז העדפנו ללכת משם. הילדות שלי בטראומה. הילדה הגדולה שלי כל הזמן מפחדת והיא אמרה לי שהיא לא רוצה שישרפו אותנו", הוא סיפר.

 

מהמשטרנ נמסר בתגובה כי נפתחה חקירה סביב נסיבות המקרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים