שתף קטע נבחר

אבי גבאי מעריך: "בחירות בנובמבר 2018"

באירוע "שבתרבות" במודיעין חזר יו"ר המחנה הציוני על קריאתו לבחירות: "הממשלה עסוקה רק בהישרדות שלה ולא מקשיבה לאזרחים". על סערת אבטחת ילדי נתניהו: "אני אקשיב לעמדת השב"כ וממילא ילדיי לא ירצו אבטחה"

 

 

בחירות - עוד השנה. כך העריך יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, באירוע "שבתרבות" היום (שבת) במודיעין. "הממשלה עסוקה רק בעצמה ובהישרדות שלה וזה לא טוב לעם ישראל. לכן מדינת ישראל צריכה היום בחירות", הכריז גבאי, והעריך כי הבחירות ייערכו בנובמבר 2018 וכי הוא זה שייבחר לראשות הממשלה.

 

בין היתר התייחס גבאי גם לסערה סביב אבטחת ילדיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, זאת לאחר שראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, גילה השבוע כי ההמלצה הייתה שלא לאבטחם באופן קבוע. "במקרה שלי אני אקשיב לעמדת השב"כ וממילא אני לא חושב שהילדים שלי ירצו אבטחה", אמר.

 

אבי גבאי ב"שבתרבות" במודיעין: "הממשלה לא עוסקת במה שבאמת מטריד את האזרחים" ()
אבי גבאי ב"שבתרבות" במודיעין: "הממשלה לא עוסקת במה שבאמת מטריד את האזרחים"

גבאי הוסיף והבהיר כי הוא מתנגד בתוקף לחוק המרכולים, שעשוי לעלות השבוע להצבעה בקריאה שנייה ושלישית: "אני נגד כפייה ובעד שכל עיר תקבע לעצמה את הכללים שלה ולהחליט לפי אופי התושבים ביישוב האם וכמה מרכולים לפתוח בשבת, או לא".

 

יו"ר המחנה הציוני תקף את התנהלות הממשלה: "בשבועות האחרונים היא עוסקת בלתת כותרות לחברי הקואליציה, במקום לעסוק בחיי האנשים ובמה שבאמת מטריד אז אזרחי ישראל. אני מסתובב בארץ, שומע מה מפריע לאנשים ויכול לומר בוודאות: אין קשר בין רוב מה שעולה לדיון בכנסת בשבועות האחרונים לבין מה שמפריע לאנשים בחיים".

 

 

באירוע "שבתרבות" בבאר שבע מתח יואב סגלוביץ' (יש עתיד), ראש אגף חקירות ומודיעין לשעבר, ביקורת על התנהלות הקואליציה ברקע חקירות נתניה. "ההבדל בתקופה הנוכחית מתקופת עבר (חקירת רה"מ אולמרט) היא השתיקה. השתיקה הכוללת בתוך הקואליציה. ההבדל הוא שבתקופת עבר תמיד היו אנשים, גם ממפלגתו של אותו ראש ממשלה, שאמרו עד כאן. במציאות של היום זה ממש מדינת הגמדים".

 

סגלוביץ' הוסיף: "כל סביבתו הפוליטית הקרובה של ראש הממשלה נמצאת בדום שתיקה. לא אומרת דבר וחצי דבר. הרי לא הליכוד או מפלגה פוליטית נמצאת בחקירה. מי שנמצא בחקירה זה ראש הממשלה. במקום להגיד עד כאן, אף אחד מהציבור שעומד לידו, ממנהיגיו, לא אומר עד כאן. אני לא מצפה שיבואו גלעד ארדן, ישראל כץ, או גדעון סער ויגידו - תגישו כתב אישום, אלא יאמרו כך לא מתנהגים. זו צורה בלתי ממלכתית. זה פוגע בממלכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים