שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שביתה כללית בירושלים, פעילים מחו: "ברקת מפקיר אותנו"
  הבוקר לא יפעלו כל שירותי העירייה כולל איסוף זבל למעט מערכת החינוך במסגרת המשך המאבק של ראש העיר ברקת שטוען כי משרד האוצר לא מגדיל את "מענק הבירה". פעילי תנועת התעוררות שינו את הכיתוב על שלטים שתלתה העירייה על גשר המיתרים: "ברקת, נטו נגד ירושלים"

   

  תושבי ירושלים היכונו לריח רע: כל שירותי עיריית ירושלים מושבתים הבוקר (א') במסגרת החלטת ההסתדרות על שביתה כללית. הרקע: פיטורי יותר מאלפיים עובדי עירייה לאחר החלטת ראש העיר ניר ברקת לפטר בשל מאבקו על "מענק הבירה" מול משרד האוצר.

   

  עובדי התברואה לא יאספו זבל, טיפות חלב לא יפעלו וגם לא יינתנו שירותים בעירייה. מערכת החינוך בעיר תפעל כסדרה והוחרגה מהשביתה. יו"ר ועד עובדי העירייה, אביחי אברהם, הודיע אתמול כי השביתה תחול גם על היכל הארנה בירושלים ולכן לא יתקיים היום משחקה של הפועל ירושלים.

  ערימות אשפה הבוקר בשוק מחנה יהודה (צילום: יעל פרידסון) (צילום: יעל פרידסון)
  ערימות אשפה הבוקר בשוק מחנה יהודה(צילום: יעל פרידסון)

   (צילום: יעל פרידסון) (צילום: יעל פרידסון)
  (צילום: יעל פרידסון)

  פעילי תנועת התעוררות שינו הבוקר את הכיתוב על גבי השלטים שתלתה עיריית ירושלים על גשר המיתרים. בכל מקום שרשום כחלון הם החליפו את הכיתוב לניר וברקת. יש לציין כי השלטים עלו לעיריית ירושלים 90 אלף שקלים. "אין בכוונתינו לשבת בחיבוק ידיים כשניר ברקת מנצל באופן ציני את עובדי העירייה, מכניס לשבי את כלל תושבי ירושלים במסגרת קמפיין אישי ולא ערכי", אמרו בתנועה. "ברקת הופך לנטל על העיר ותושביה והגיע הזמן לשחרר אותה ממנו. פעילי התעוררות העבירו הבוקר מסר ברור, בפעולותיו ניר ברקת פוגע בירושלים ובתושביה ומהווה נטל על העיר".

   

  יו"ר התנועה והמועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ שיגר מכתב למנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן ובו הוא דורש ממשרדו לחייב את את ניר ברקת לשלם על כלל הוצאות הקמפיין נגד שר האוצר מכיסו הפרטי ולא מכספי ציבור לצד הטלה על ברקת חיוב אישי לנזקי השביתה, פיזור האשפה וכל העלויות הכרוכות בהחזרת המצב לקדמותו. זאת מכיוון שהחלטה בנוגע לתקצוב המאבק לא עברה במועצת העיר וכן לא אישור הצעדים בעלי המשמעויות התקציביות.

  מחאת נגד ראש העיר ברקת (קרדיט: התעוררות) (קרדיט: התעוררות)
  מחאת נגד ראש העיר ברקת(קרדיט: התעוררות)

   (קרדיט: התעוררות) (קרדיט: התעוררות)
  (קרדיט: התעוררות)

  מחאת אזרחים בשישי בערב. השליכו אשפה מחוץ לביתו של ברקת (צילום: מולי גולדברג) (צילום: מולי גולדברג)
  מחאת אזרחים בשישי בערב. השליכו אשפה מחוץ לביתו של ברקת(צילום: מולי גולדברג)
  עובדי עיריית ירושלים הכריזו ביום חמישי על שביתה כללית שתחל במוצאי שבת הקרובה בעקבות הודעת העירייה על פיטוריהם של 2,150 עובדים. עובדי התברואה החלו בשיבושים כבר באותו יום, וערימות של זבל הצטברו בשוק מחנה יהודה. עובדים שכבר קיבלו מכתבי פיטורים חסמו את לשכתו של מנכ"ל העירייה ביום חמישי האחרון.

   

  ברקת הודיע על הפיטורים בטענה לאפליה מצד משרד האוצר והעומד בראשו משה כחלון על אי-הגדלת "מענק הבירה" השנתי על אף שהמענק זינק בשנים האחרונות בעשרות אחוזים. למשל, בשנה הקודמת עמד המענק על 700 מיליון שקלים, עלייה של יותר מ-200 מיליון שקלים לעומת המענק שקיבלה עיריית ירושלים בשנת 2016.

  ראש העיר ירושלים ניר ברקת (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
  ראש העיר ירושלים ניר ברקת(צילום: עפר מאיר)

  הקמפיין של ברקת הפך לאגרסיבי יותר עם פרסום שלטי חוצות ברחבי ירושלים נגד כחלון. בסוף השבוע שעבר פרסם ברקת מודעות בעיתונות נגד כחלון, שאותן מימן מכיסו הפרטי, ובתחילת השבוע עבר הקמפיין לשלב מעשי, ועובדי התברואה של עיריית ירושלים חסמו את הכניסה למשרד האוצר באמצעות ערימות זבל ומשאיות לפינוי אשפה.

   

  לחלק מהתושבים נמאס מהמהלכים של ברקת וביום שישי בערב ההם החליטו לפזר אשפה מחוץ לביתו. "ניר ברקת מתנהג בוולגריות. זה התחיל עוד בשביתות בשנה שעברה ובפיזור האשפה בעיר. כעת לא רק שהאשפה לא מפונה אלא שיש גם הוראה מברקת להשליך אשפה באופן מכוון בשוק ולטנף את העיר", נמסר מהמוחים.

   

  מעיריית ירושלים נמסר: "כרגיל, עופר ברקוביץ' מזגזג לפי איך שנושבת הרוח בפייסבוק ולא לפי מה הדבר הנכון לירושלים. כולם זוכרים איך בשנה שעברה עמד על משאית עם מגפון והצדיק את השביתה של ההסתדרות, הדבר היחיד שהשתנה מאז זה האינטרסים האישיים שלו והבגידה שלו בתושבי ירושלים. לידיעת 'התעוררות', הכסף לשירותים לא צומח על העצים. נמשיך להילחם למען תושבי ירושלים גם ללא 'התעוררות'".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים