שתף קטע נבחר

סוף שבוע מפנק: זוכים ב-570 ו-450 מיליון ד'

שתי הגרלות ענקיות נערכו בסוף השבוע בארה"ב, ושתיהן זיכו שני כרטיסים בודדים בכל אחת מהקופות. הזוכים המעושרים, שידוע היכן ומתי רכשו את הכרטיסים הזוכים, עדיין לא התייצבו לדרוש את הפרס - אבל יש להם 180 יום

מישהו אי שם זכה ב-570 מיליון דולר (צילום: AP) (צילום: AP)
מישהו אי שם זכה ב-570 מיליון דולר(צילום: AP)
 

סוף השבוע האחרון הפך שני אנשים בארצות הברית לעשירים במיוחד. כרטיס בודד של הגרלת "הפאוורבול" בניו המפשייר ניחש את כל ששת המספרים של הלוטו וזיכה את בעליו ב-570 מיליון דולר. יום לפני כן פגע כרטיס אחר, שנמכר בפלורידה, במספרים של הגרלת "מגה מיליונס" – וזיכה את בעליו בפרס של 450 מיליון דולר.

 

השאלה הגדולה כרגע היא מיהם הזוכים המאושרים, שעדיין לא ניגשו להצהיר כי בידם הכרטיסים הזוכים. הסכום בהגרלת הפאוורבול שנערכה אתמול היא השביעית בגודלה בהיסטוריה של ארה"ב.

 

מהגרלת הלוטו בפלורידה נמסר כי הכרטיס הזוכה נקנה בחנות 7-Eleven בעיר פורט ריצ'י. רשת חנויות הנוחות הפופולרית תזכה גם היא לבונוס קטן בעקבות מכירה הכרטיס הזוכה – 100 אלף דולר.

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
בשני הפרסים הללו אפשר לפרוס את סכום הזכייה על פני 29 שנה. עם זאת, מרבית הזוכים דורשים לקבל מראש את הסכום במזומן לידיהם, שבמקרה הזה יהיה 281 מיליון דולר בהגרלת המגה מיליונס ו-358.5 מיליון דולר בהגרלת הפאוורבול. הסיכוי לזכות בהגרלת המגה מיליונס עומד על אחד ל-302.5 מיליון; הסיכוי לזכייה בפאוורבול עומד על אחד ל-292.2 מיליון.

 

כאמור, זהותם של הזוכים עדיין לא ידועה, אך לפי החוק בפלורידה, הזוכה בפרס המגה מיליונס לא יוכל להישאר אנונימי. שמו של המנצח, עיר מגוריו ופרטים נוספים על הזכייה יפורסמו בבוא העת, אך כתובתו בבית ומספר הטלפון שלו יישארו חסויים. לזוכה יש 180 יום מתאריך הזכייה לתבוע את הפרס שלו. עם זאת, אם הזוכה ירצה לממש את זכותו לקבל מראש את הסכום במזומן ולא לפרוס אותו, עליו לדרוש את 281.2 מיליון הדולר הללו בתוך 60 יום.

 

לפי אתר הגרלת מגה מיליונס, רק שלושה פרסים בעבר היו גדולים מסכום הזכייה של סוף השבוע האחרון: ב-2012 נרשם פרס של 656 מיליון דולר, ב-2013 חולק פרס של 648 מיליון דולר, וב-2016 עמד הפרס על 536 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים