שתף קטע נבחר

אהבה במסלול האיטי: קחו את הזמן שלכם

קלף שמונה המטבעות מדבר על עבודה קשה, על מסירות סיזיפית, על נכונות להמתין בסבלנות ולסבול במתינות עבור היהלום שבכתר – האהבה הנכספת, אבל מה קורה בעידן שכולו החלקת מסך לימין או לשמאל? שגיא מנדלבוים מסביר

קלפי הטארוט אולי מוכרים לנו בהקשר של חיזוי העתיד ושל מיסטיקה, אך למעשה הם "הפסיכולוגים" וה"קואצ'רים" של העת העתיקה. אלו מקורות ידע שנוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות לניהול חיי היום-יום. אם רק נקשיב לסיפור של הקלף, נגלה עולם שלם של הזדמנויות ודרכי פעולה.

 (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

עבודה קשה: קלף שמונה מטבעות

הסיפור של דיאדלוס ואיקרוס הוא סיפור פשוט על אומן מוצלח שהופך להיות אומן הממלכה, אלא שבגלל קנאות, רכושנות וחוסר בטחון הוא מאבד את כל מה שהיה לו. הוא עובר מסעות וקשיים, נרדף ומאבד את בנו, הדבר היחיד שנשאר לו, אבל הוא מגלה שמכל נקודה הוא עוד יכול, למרות הכול, לבנות את חייו מחדש. למרות סיפורו הקשה של דיאדלוס, זהו לא קלף טראגי כלל וכלל, אלא כזה שמלמד אותנו על חשיבותן של תכונות יקרות מפז כמו: מסירות, עבודה קשה, עקביות, השקעה ושיטתיות. אלו המשאבים האנושיים שגורמים למגדלים להיבנות, לכבישים להיסלל ולאהבות לפרוח.

 

הסיפור המיתולוגי – להתחיל מהתחלה: דיאדלוס עובד כאומן הממלכה עבור המלך מינוס, אך היחסים ביניהם מתערערים, ודיאדלוס נאלץ לברוח מהממלכה. מכיוון שדיאדלוס ביקש לעזוב, המלך מינוס כולא אותו במבוך המפורסם שהוא בנה בכרתים. שם דיאדלוס בונה כנפיים משעוות דבורים ומנוצות עבורו ועבור בנו איקרוס ועף כשהוא משאיר את העבר מאחור.

 

איקרוס בנו מתלהב מהחופש ומהעוצמה הטמונים ביכולת התעופה. למרות אזהרות אביו הוא מתקרב אל השמש יותר מדי. השעווה שעל כנפיו נמסה והוא

נופל ונהרג. כאוב ותשוש מגיע דיאדלוס לייעדו החדש, העיר קמיקוס בסיציליה.הוא מתאבל על מות בנו ומבין שיצטרך להתחיל את חייו מחדש. הוא מוצא עבודה בחצר המלכות של המלך קוקאלוס ונאלץ שוב להוכיח את עצמו ואת כישוריו.

 

מדוע סיפור האהבה של רוס ורייצ'ל מחברים חקוק בזכרוננו? כמעט כל מי שגדל בניינטיז זוכר את סיפור האהבה של רוס ורייצ'ל (ומי שלא זוכר יכול לראות את אחד ממיליוני השידורים החוזרים בערוצי הכבלים). מדוע הסיפור הזה כל כך נגע לליבנו? סיבה אחת היא שהחנון הכי חמוד בעולם הצליח לזכות באהבתה של האישה הכי יפה ונחשקת, "המקובלת של הכיתה" הבלתי מושגת. כן, זה חלק גדול מהעניין. החלק השני הוא – שהוא מחזר אחריה כבר שנים. הוא מאוהב בה כמעט עשור, הוא עורג לה עוד מימיו כנער מחוצ'קן, והוא עדיין מרגיש שהוא עפר לרגליה גם כשהוא כבר גבר מוצלח ורב פעלים.

 

הוא חיכה לה שנים. וזאת הנקודה של הסיפור המרגש ושל הקלף שמונה מטבעות גם יחד. הקלף מדבר על עבודה קשה, על מסירות סיזיפית, על נכונות להמתין בסבלנות ולסבול במתינות עבור היהלום שבכתר – האהבה הנכספת. ישנן כל כך הרבה אמרות ואמירות על חשיבותה של הסבלנות ושל השקדנות, אך בשנים האחרונות אנחנו מקדישים פחות ופחות חשיבות לסדרת מאמצים קבועים המובילים לאט ובזהירות אל היעד, ונותנים ערך נשגב ושמיימי להצלחות מהירות ומסחררות שהתרחשו בן לילה.

 

שמונה מטבעות מראה לנו כמה חשוב לתת לדברים להתבשל על אש קטנה, ועד כמה חשוב להזין את האש הזאת בעוד ועוד דלק. לשמור על פעולה מתונה קבועה ותובענית, שמבשילה לאיטה לכדי תוצאה ממשית. זהו אותו מקרה של בחור חרוץ ונחוש שעושה עוד ועוד ניסיון להתקרב אל אהובת לבו, בעדינות אך בהתמדה כדי "לתפוס" אותה ברגע הנכון, שבו היא בשלה, רוצה ומסכימה לצאת איתו לדייט. או אז הוא מעריך את הדייט הזה אלפי מונים, וכן זוכה באמונה של המחוזרת שיכולה להתרשם מיכולת ההתמדה, החוזק והבשלות של אותו מעריץ מופלא.

קלף שמונה מטבעות
קלף שמונה מטבעות
 

סבלנות זה שם המשחק

זאת כבר הפעם השנייה שאני מציין במאמרים אלו את עניין "אתרי ההיכרויות", אך חשוב לציין אותם בהקשר של "'מגפת' המהיר והמיידי" בה אנו לצערי, לוקים בתקופת זמן זו. אתרי ההיכרויות נועדו לקרב בין רחוקים ולהוות קרקע פורייה להיווצרות של אהבות, אך למעשה, הפורמט עצמו לא מאפשר לתהליכים ארוכי טווח להירקם, ובשלל פלטפורמות של מדיה חברתית אנחנו שומעים על תלונות רבות של נשים וגברים הפוסלים זה את זה על רקע של מראה, גובה, השכלה אקדמית או חסרונה, צ'אט לא מוצלח וכו'.

 

ניתן רק להסיק שאיבדנו משאב חשוב וערך מהותי של סבלנות ועבודה. חובה לציין שהקלף שמונה מטבעות בהחלט מדבר על קציר ועל איסוף הפירות בתום התהליך. המסר הוא ששווה לנו לעבוד קשה, שבסופו של יום התהליך כדאי, ואם רק ניתן לזמן לעשות את שלו, ולא ננסה לזרז תהליכים בכוח, נגיע רחוק בהרבה ממה שאי פעם ציפינו.

 

מסר לשבוע

השבוע כדאי לקחת את הדברים לאט ולתכנן לטווח ארוך. אם אתם רוצים לקדם מטרות בתחום הזוגי, זה הזמן להשקיע לטווח ארוך ולבנות דברים לאט. יסוד המטבעות מעודד אתכם להשקיע בבית, בסביבת המחייה המשותפת, בתנאי הבסיס שאתם זקוקים להם כדי לחיות ברווחה. אולי כדאי לכם לבנות תכנית משותפת של משימות יומיומיות או שבועיות חיוניות. ההשקעה בכל אותם פרטים קטנים: קניות משותפות, יום ניקיון, הכנת ארוחות ביחד, יעזרו לכם להתקרב תוך ביצוע משימות יומיומיות, ויפיחו רוח של אהבה גם בפעולות הפשוטות ביותר.

 

אם אתם רווקים השבוע הוא הזמן לתת עוד הזדמנויות לקשרים להירקם, אל תחליטו מהר, אל תניפו את חרב החיתוך ברגע שמשהו לא מתיישב עם "רשימת המכולת" של דרישותיכם מבן או בת הזוג. תנו לדברים זמן ושימו את הסבלנות והבנייה האיטית בראש מעייניכם.

 

שגיא מנדלבוים - מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מחבר הספר "המדריך לקריאה בקלפי טארוט" 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
הקלפים כמדריכים לחיים
צילום: shutterstock
צילום: ואדים סיגלוב
שגיא מנדלבוים
צילום: ואדים סיגלוב
מומלצים