שתף קטע נבחר

פרשת הרציחות: מתנקשים עם רובה צלפים נעצרו על חם

חשיפה: במסגרת חקירת פרשת הרציחות בעולם התחתון שפורסמה הצליחו חוקרי ימ"ר תל אביב לסכל את חיסולו של איציק כהן, דודו של העבריין בן כהן. החוקרים עקבו אחר המתנקשים שהצטיידו ברובה צלפים. בעבר ניצל כהן מניסיון חיסול וחברו נהרג

 

רגע לפני חיסול - המשטרה עצרה את המתנקשים עם רובה צלפים: 19 חשודים נעצרו במסגרת פרשת הרציחות בעולם התחתון שהותרה היום (א') לפרסום. ל-ynet נודע כי במסגרת החקירה נחשף שחלק מהחשודים אחראים לניסיון חיסול של העבריין איציק כהן, דודו של עבריין מוכר אחר, בן כהן.

 

החשודים גילו כי הוא מתגורר ברחוב הפלמ"ח בגבעתיים וצוות מתנקשים הגיע לפני כמה שבועות לבניין הסמוך והחל לתצפת במקום. הם הצטיידו ברובה צלפים מיוחד עם כוונת טלסקופית וחיכו לרגע המתאים. מטרתם הייתה לפי החשד לפעול ברגע שבו כהן ייצא למרפסת בביתו - אז יחסלו אותו בירי. אלא שמידע מודיעיני של המשטרה הביא לסיכול החיסול: החבורה נעצרה והרובה נתפס.

 

באפריל 2015 ניצל כהן ממוות לאחר שמטען חבלה הופעל ברכב גנוב והתפוצץ לידו, גם כן בגבעתיים. הוא נפצע קשה, אך חברו אבי קוביוב שנקלע למקום נהרג. בימ"ר תל אביב חשדו כי הוצאה פקודת חיסול לכהן וצוות של חשודים מארגונו של קוטייר עודה, החשוד המרכזי בפרשה החדשה, החל לבצע מעקבים אחר כהן.

זירת ניסיון החיסול בגבעתיים באפריל 2015 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
זירת ניסיון החיסול בגבעתיים באפריל 2015(צילום: מוטי קמחי)

 

גם זו לא הייתה הפעם הראשונה שמנסים לחסל את כהן. לפני שמונה שנים עצרה המשטרה שני מחסלים שהגיעו עם תיק ומשתיקי קול לרחוב הפלמ"ח על מנת לחסל אותו. בחקירת המשטרה עלה החשד כי הסיבה לניסיון הפגיעה בו הייתה רומן שניהל עם גרושתו של איתן חייא, בשעה שזה ישב בכלא בארצות הברית.

 

פרטי הפרשה

היום כאמור הותר לפרסום כי חקירה ארוכה של היחידה המרכזית במחוז תל אביב, שבמהלכה הצליחה המשטרה לגייס עד מדינה מתוך ארגונו של קוטייר עודה מהמשולש, חשפה את מלחמות העולם התחתון באזור המרכז. בין היתר פוענחו הרצח של אבישי וקנין בפברואר אשתקד בטיילת בבת ים והרצח הכפול של מריה גאנם ונאדי פארס במאי בשנה שעברה.

 

במסגרת החקירה נעצרו עד כה 19 חשודים, בהם עבריין בכיר במשולש קוטייר עודה וראש הכנופייה הירושלמית איציק בר מוחא. המשטרה הגישה לבית משפט השלום בתל אביב הצהרות תובע בעניינם של החשודים לקראת הגשת כתבי אישום נגדם.

 

החקירה נגד הארגון החלה בעקבות שני מעשי רצח, שלפי חשד המשטרה בוצעו על ידי אנשיו של עודה וקורבנותיהם לא היו בהכרח מטרות ההתנקשות. המקרה הראשון אירע כאמור בטיילת בבת ים: אבישי וקנין היה מקורבו של העבריין הבכיר יענקל'ה אמסלם. לפי החשד, חוליית מתנקשים על אופנוע נצמדה למכונית שבה נסע וקנין מפני שחשבה שגם אמסלם נמצא שם וביקשה לפגוע בו. בסופו של דבר מי ששילם בחייו היה וקנין.

 

שלושה חודשים לאחר מכן אירעה לפי החשד "תקלה מבצעית" נוספת. במסגרת סכסוכים של אנשי ארגון עודה, נורו למוות בתוך רכב ברחוב אלברט קיוסו ביפו מריה גאנם ונאדי פארס. במשטרה משוכנעים שהיעד היה אדם אחר שהיה מסוכסך עם ארגון הפשיעה ולא השניים שנורו.

עורכי הדין רצון דרחי ונעמה אלחדד ()
עורכי הדין רצון דרחי ונעמה אלחדד

לפני קצת יותר מחודשיים, בתום איסוף ראיות ועבודה סמויה, שבה הצליחו החוקרים להחדיר מצלמות ומכשירים להאזנות סתר ללב ליבו של הארגון, פתחה המשטרה בגל מעצרים שכללו את קוטייר ו"חייליו", והחקירה הפכה לגלויה.

 

בחקירה הצליחו אנשי ימ"ר תל אביב לגייס את אחד ה"חיילים" המרכזיים בארגון כדי שישמש עד מדינה נגד קוטייר וחבריו. ה"חייל", שמוגדר "בכיר" בארגון הפשיעה, פרש בפני חוקרי המשטרה תשתית נרחבת של ראיות, ולפיה יוגשו כתבי אישום נגד המעורבים בארגון פשיעה.

 

כמו כן סייע עד המדינה לחוקרים לפענח שורה של שישה ניסיונות רצח באזור המרכז, שבהם מעורבים גם ארגוני פשיעה אחרים. לפי החשד, אותם ארגונים "הזמינו עבודות" מקוטייר ואנשיו.

 

פרקליטיו של קוטייר, עורכי הדין רצון דרחי, ווליד כבוב ונעמה אלחדד, אמרו: "האישומים שמיוחסים לחשודים הם תולדה של אוסף של שקרים מבית היוצר של עד מדינה נוסף, שגויס על ידי המשטרה, וסופם להתנפץ על מזח האמת, כפי שיתברר במהלך המשפט".

 

עו"ד אלחדד, שמייצגת גם את בר מוחא, אמרה: "היחידה החוקרת הכשירה שרץ באמצעות אדם שקרן ומניפולטיבי. בעימות בין השניים חשף בר מוחא את שקריו הרבים של עד המדינה, והדברים יתבררו, ללא ספק, במהלך התיק העיקרי".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
זירת הפיצוץ בגבעתיים לפני שנתיים וחצי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים