שתף קטע נבחר

עימות קולני בין נתניהו לבנט: "אל תטיף לי, אתה מחויב למשמעת קואליציונית"

ויכוח סוער בין ראש הממשלה לשר החינוך על רקע החלטת השרה שקד לעצור את הדיונים בוועדת שרים וחקיקה במחאה על אי קידום "חוק אוניברסיטת אריאל". בנט לנתניהו: "זה חוק חשוב ואתם מעכבים אותו כבר שלושה שבועות". ראש הממשלה בתגובה: "אל תטיף לי על אוניברסיטת אריאל, אנחנו בנינו אותה"

ויכוח קולני התגלע היום (א') בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר החינוך נפתלי בנט בישיבת ראשי סיעות הקואליציה, ברקע סירוב הליכוד לאשר את חוק אוניברסיטת אריאל, שבמסגרתו יוכרו מוסדות אקדמיים ביהודה ושומרון תחת המועצה להשכלה גבוהה. בעקבות המחלוקת, עצרה שרת המשפטים איילת שקד את הדיונים בוועדת השרים לענייני חקיקה.

 

במהלך הדיון אמר בנט: "זה חוק חשוב מאוד שצריך להעביר ואתם מעכבים אותו כבר שלושה שבועות. זה לא חוק סמלי". נתניהו השיב לו: "אל תטיף לי על אוניברסיטת אריאל, אנחנו בנינו אותה".

 

עימות קולני בין נתניהו לבנט (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
עימות קולני בין נתניהו לבנט(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

לאחר מכן דרש ראש הממשלה מבנט לשחרר את ועדת השרים לחקיקה וצעק: "אתה מחויב למשמעת קואליציונית". בנט השיב לו: "אנחנו הסיעה הכי ממושמעת בקואליציה".

 

מדובר בחוק שמקדמת שולי מועלם-רפאלי מהבית היהודי, ומטרתו להכניס את מוסדות הלימוד ביו"ש תחת המל"ג. ח"כ יואב קיש מהליכוד בולם את קידום החוק בשל היעדר הסכמות על חוק חזקת הגיל הרך שמועלם מסרבת לתמוך בו.

 

מהליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת ראשי הקואליציה באופן חד משמעי שהוא תומך בחוק אוניברסיטת אריאל ויפעל להעברתו בהקדם. ראש הממשלה העיר שהוויכוח מיותר מפני שבעוד שבוע ייכנס מיקי זוהר לתפקידו ויעביר את החוק, ועל כן כל הניסיון לייצר עימות בנושא בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה הוא מלאכותי, מיותר ונועד לקושש כותרות.

 

"הדברים שנאמרו לשר בנט היו תגובה על התעקשות מיותרת וילדותית על החלטה שכבר התקבלה. ראש הממשלה שאפשר את הפיכת מכללת אריאל לאוניברסיטה לא זקוק לשום הטפות מוסר או חיזוקים כדי לתמוך בהחלת חוק המל"ג עליה".

 

אוניברסיטת אריאל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אוניברסיטת אריאל(צילום: עידו ארז)

 

עצרה את הדיונים. שרת המשפטים שקד (צילום: אבי חי) (צילום: אבי חי)
עצרה את הדיונים. שרת המשפטים שקד(צילום: אבי חי)

 

חוק חזקת הגיל הרך הפך לאחד החוקים הבעייתיים בקואליציה ובליכוד ובבית היהודי לא מצליחים להגיע להסכמות לגביו. המתווה שגובש מבקש לקבוע כי חזקת הגיל הרך תעמוד על גיל שנתיים ולאחר גיל זה יוכלו ההורים לגדל את הילד במשמורת משותפת.

 

ח"כ מועלם אמרה בתגובה על עצירת הדיונים: "החוק שיעביר את המוסדות האקדמיים ביו"ש לפיקוח המל"ג נתקע. חוק חשוב מתוך שלל הצעדים המכונים על ידי השמאל 'סיפוח זוחל'. נחשו מי תקע אותו? יו"ר שדולת ארץ ח"כ יואב קיש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו ובנט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים