שתף קטע נבחר

השוטרים לא יקבלו חמגשיות - אלא סנדוויצ'ים: "נוקמים בנו"

פרסום ראשון: חודשיים אחרי שח"כ דוד אמסלם תהה בוועדת הפנים "למה שוטרים מקבלים חמגשיות" - הצעתו הופכת למציאות בשטח. לפי מסמך של האוצר, יקוצצו 50 מיליון שקל מתקציב הארוחות של השוטרים. ארדן: "הצעה הזויה וקטנונית של האוצר"

"נקמת החמגשיות": לקראת אישור תקציב 2019 החליטו במשרד האוצר לקצץ גם 50 מיליון שקלים בתקציב המשטרה - קיצוץ שיכרסם בתקציב הארוחות של השוטרים. במקום החמגשיות שהם מקבלים בשטח יאכלו עתה השוטרים רק כריכים קרים. כך נודע ל-ynet. התוכנית, שהגיעה לאוזני בכירים במשטרה, כבר מעוררת תרעומת, ונראה שיתפתח עימות חריף בנושא בין האוצר לשר לביטחון פנים גלעד ארדן.

 

לפני מעט יותר מחודשיים, בישיבה של ועדת הפנים, השתלח ח"כ דודי אמסלם, כיום יו"ר הקואליציה, במשטרה ותהה מדוע השוטרים צריכים לאכול בחדר אוכל ייעודי: "למה שוטרים מקבלים חמגשיות? שיביאו סנדוויצ'ים מהבית". כעת המתקפה הופכת למציאות עבור השוטרים הנמצאים בשטח.

המסמך שחושף את הקיצוץ המתוכנן ()
המסמך שחושף את הקיצוץ המתוכנן

במסמך שהכינו במשרד האוצר בנוגע להסדר הארוחות הממשלתי במשטרת ישראל נכתב כי הוחלט לקצץ באופן דרסטי בתקציב הארוחות. "על מנת להתאים את תנאיהם של השוטרים לתנאים של יתר עובדי המדינה יש להחיל הסדר סבסוד ארוחות דומה להסדר במפורט בהסכם קיבוצי מיוחד לסבסוד ארוחות לעובדי שירות המדינה", נכתב.

 

בדברי ההסבר נכתב בנוסף כי "כיום שוטרים מקבלים סבסוד מלא של הוצאות ההסעדה שלהם. אולם מאחר שאין הבדל מהותי בין שוטרים לבין יתר עובדי המדינה, לרבות עובדים הנדרשים לסייר או עובדים בכל שעות היממה מבחינת היכולת לסעוד במסגרת העבודה, מוצע להחיל את הסדר סבסוד הארוחות במשטרת ישראל ובהתאם לבצע הפחתה בתקציב משטרת ישראל".

 

"זה נראה כמו נקמה במשטרה על הפעילות שלה", אמרו גורמים ששמעו על ההצעה לקצץ בתקציב הארוחות. "זה לא יעבור בקלות ותהיה כאן מלחמה. מישהו מנסה לפגוע במשטרה".

יילחם בדרישת האוצר. השר לביטחון פנים גלעד ארדן (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
יילחם בדרישת האוצר. השר לביטחון פנים גלעד ארדן(צילום: עמית שאבי)

"זו החלטה הזויה וקטנונית של האוצר", אמר השר ארדן. "השוטרים שלנו פועלים יום וליל סביב השעון בכל רחבי המדינה, כולל בשבתות וחגים, ומסכנים את חייהם. אין להם ועד עובדים והם חייבים לשרת בכל מקום שמשימתם מחייבת אותם. לא אתן לפגוע בשוטרי ישראל שנמצאים כיום בחזית המאבק בטרור ואלחם נגד החלטה זו".

 

ניצב בדימוס ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) אמר בתגובה לקיצוץ תקציב הארוחות של השוטרים כי "השוטרים ממשיכים לשלם את מחיר החקירות של נתניהו. זהו נסיון נקמה ציני וקנטרני שמנסה לפגוע ישירות בשוטרים ובזכויותיהם כדי לאיים בדרך נוספת על גורמי אכיפת החוק מלבצע את תפקידם".

 

ח"כ לוי הוסיף: "הטענות הציניות כי יש להשוות בין תנאיהם של השוטרים לבין עובדי מדינה רגילים מקוממות. הממשלה קבעה כבר בשנות ה-70 כי תנאיהם וזכויותיהם יושוו לאלו של הצבא, ובצדק. לשוטרים אסור להתאגד ולשבות, הם עובדים מסביב לשעון בשטח בימים ובלילות, בגשם ובשמש הקופחת ללא תשלום שעות נוספות ונדרשים לא אחת לסכן את חייהם אל מול פשיעה וטרור. זוהי פשוט יריקה בפרצופם.

 

"אין לי ספק כי גם היוזמה המכוערת הזו לא תרתיע את גורמי אכיפת החוק מלבצע את עבודתם. אנחנו נאבק בה בכל הכוח בוועדת הכספים בדיוני התקציב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
סנדוויצ'ים במקום חמגשיות
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים