שתף קטע נבחר

"נגב מזרחי": שרי הממשלה הודיעו על הקמת 15 מפעלים חדשים בדרום

שרי האוצר והכלכלה הודיעו היום במסיבת עיתונאים בדימונה על תוכנית לקידום התעשייה והתעסוקה בנגב, שתכלול הקמת או הרחבת 15 מפעלים חדשים בערי הדרום, בהשקעה של 270 מיליון שקל, והעסקת 514 עובדים נוספים

שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן הודיעו הבוקר (ב') על תוכנית "נגב מזרחי", לקידום התעשייה והתעסוקה .

 

במסיבת עיתונאים שערכו ראשי עיריות הדרום, בהשתתפות שרי האוצר והכלכלה, הוכרז על הקמת או הרחבת 15 מפעלים בערי הדרום, בהשקעה של 270 מיליון שקלים. המפעלים החדשים צפויים לספק 514 משרות חדשות, אשר לפי הערכת שר האוצר, יורידו את האבטלה באיזור הדרום אל מתחת ל-7%.

 

במהלך מסיבת העיתונאים, אמר שר האוצר משה כחלון כי "הדבר הכי גרוע שאני מכיר בחיים זה ממוצע. אני לא מקבל ממוצעים. אני אומר לאנשי המחקר שלי לפלח את הנתונים: אם במקום אחד יש 2% ובמקום אחר יותר - זה לא עוזר לי".

 

"השאלה הראשונה שלי הייתה מה האחוזי האבטלה כאן. הבנתי שהם גבוהים וצריך לטפל בהם, ולא בכותרות. כשרוצים לעשות פעולה צריך לשים כסף. ואם לא היינו שמים כסף והרבה מאוד ממנו לתשתיות, מענקים לזוגות צעירים ועוד - הבעיה לא תיפתר. מי שחושב לפתור בנאומים והרצאות לא יצליח. צריך לשים כסף".

 

כחלון המשך ואמר ש "אין שום סיבה שיהיו לנו הכנסות ממיסים, ונגיד לדימונה או ירוחם שאין לנו לשים ולהשקיע. תפקיד שר האוצר זה תפקיד מאוד תובעני. ואם אני מגיע מחיפה לכאן, כנראה שזה מאוד חשוב לי".

 

נתון האבטלה הצטמצם ל-7.5%

"בדיוק לפני שנה נכנסתי לתפקיד, ובשבוע הראשון הגעתי לדימונה ואמרתי שניתן 75 מיליון שקל על מנת לראות את ההתפתחות - התחייבנו ועשינו", אמר שר הכלכלה והתעסוקה אלי כהן.

 

היום אנחנו פותחים את השנה עם בשורה חשובה - 15 מפעלים יוקמו או יורחבו בהשקעה של 270 מיליון שקל, ויספקו מקום ל-514 עובדים ישירים. הצלחנו לשבור את הקרח בחלק מהמקומות. 

 

לדבריו, 15 המפעלים מצטרפים לחמישה מפעלים נוספים שבנייתם הסתיימה בשנה האחרונה, כמו על בד, אבגול ועוד. "למעלה מ-9% מתוצרת המפעל יילכו לייצוא. מדינת ישראל ומשרד הכלכלה השקיעו עד כה כ-30 מיליון שקלים על מנת שכל זה יוקם".

 

כהן המשיך וחיזק את דבריו של שר האוצר באומרו: "המטרה שלנו שכל אחד שיקום בבוקר יוכל להתפרנס בכבבוד. אנחנו עוסקים בכך שלאנשים תהיה עבודה והכנסה מכובדת. נכון להיום, אחוז האבטלה במחוז דרום עומד על 7.5% בלבד. ירדנו מ-16% ל-7.5% בארבע השנים האחרונות".

 

"ההודעה שלנו היום תוריד במהלך השנה למתחת ל-7%. מבחינתינו אנחנו מתחילים את השנה במומנטום חיובי, ומתכוונים להמשיך עם עוד מפעלים שיגיעו לכאן במסגרת החוק לעידוד השקעות הון".

 

כהן המשיך ואמר כי "ההשקעה בתשתיות, בחינוך, בפרויקטים חדשים, שכונת מגורים חדשה ועוד - אנחנו רוצים לבוא ולהמשיך את אותה תנופה. הממשלה תהיה מעורבת, לא רק בפרויקטים למגורים, אלא גם בתעסוקה איכותית. נהיה שם לדחוף את אותם מפעלים על מנת שימשיכו ולגדול. אחרי באר שבע אנחנו רוצים להמשיך ולרדת דרומה. התפקיד של הממשלה לבוא ולהיות מעורבת ולתת את הדחיפה הראשונה". 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים