שתף קטע נבחר

יאיר נתניהו לבנו של טייקון הגז: "אבא שלי סידר לאביך 20 מיליארד דולר"

חדשות 2 פרסמו תחקיר ובו נחשף כי בנו של ראש הממשלה יצא לבילוי במועדון חשפנות עם חבריו בהם אורי מימון, בנו של טייקון הגז קובי מימון. הבילוי התרחש בזמן שהמדינה דנה במתווה הגז, שמימון היה מעורב בו בשל החזקתו באחת משותפויות הגז. נתניהו נשמע אומר לבנו של מימון: "אבא שלי סידר לך מיליארדים, אתה לא יכול לפרגן ב-400 שקל?

 

בנימין ויאיר נתניהו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בנימין ויאיר נתניהו(צילום: AFP)

על אף שראש הממשלה בנימין נתניהו פעל מאז שעות הבוקר כדי למנוע שידור של קלטת מביכה של בנו יאיר בשיחה עם בנו של איש העסקים קובי מימון, חדשות 2 פרסמו הערב (ב') את ההקלטות ובהן תיחשף שיחה בין יאיר לבנו של טייקון הגז בימים שבהם המדינה סערה בשל הדיונים על מתווה הגז בשנת 2015..

 

בהקלטות ששודרו במהדורה המרכזית ייחשף כי נתניהו נסע למועדון חשפנות כשמאבטחו ונהגו צמודים לו. גם חבריו הצטרפו אליו, בהם אורי מימון, בנו של קובי שמחזיק בשליטה על "ישרמאקו", אחת משותפויות הגז שמחזיקה בבעלות על מאגר הגז "תמר" וחברו רומן אברמוב. אלה הדברים שנאמרו:

 

יאיר: "אחי, אתה חייב לפרגן לי, אחי אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה אחי".

מימון: "מה?".

רומן: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

יאיר: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

 

כאמור, הדברים נאמרו בעת הדיונים על מתווה הגז. למימון היה אינטרס בהוצאת המתווה לפועל בשל שליטתו על אחת משותפויות הגז. בין היתר, שר האוצר משה כחלון לא השתתף בהצבעה בשל חברותו עם מימון.

 

פרקליטה של משפחת נתניהו, עו"ד יוסי כהן, שיגר היום (ב') מכתב דחוף לחברת החדשות ובו הדרישה להימנע משידור הדברים הכלולים בקלטת. במשך היום נפוצו שמועות רבות על אודות תוכנה של הקלטת. ככל הידוע, שני הצעירים מדברים בשיחה שהוקלטה על נערות ליווי או חשפניות ומזכירים את הקשר בין הוריהם.

 

הבוקר ביטל ראש הממשלה ברגע האחרון ישיבה רבת משתתפים לדיון ברפורמה במשק החשמל. לפי לשכת ראש הממשלה הפגישה נדחתה בשל "בעיות לו"ז", ואולם לפי מקור אחר הפגישה נדחתה כדי לאפשר לנתניהו לטפל בבעיה שהתעוררה סביב שידור הקלטת המתוכנן.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים