שתף קטע נבחר

נחשף "המחירון" של הרשות הפלסטינית למחבלים

מחבל שנגזר עליו עונש מאסר של 35-20 שנים קיבל 10 אלף שקלים בחודש מהרשות הפלסטינית, מחבל ישראלי מקבל תוספת של 500 שקלים ומחבל נשוי תוספת של 300. שר הביטחון ליברמן: "מדובר במימון פיגועים נגד אזרחי ישראל, חובתנו להפסיק את זה"

משרד הביטחון חשף הבוקר (ג') את הסכומים שמעבירה הרשות הפלסטינית למחבלים שמרצים מאסר בבתי הכלא בישראל. לשם המחשה, מחבל תושב ישראל, נשוי עם שלושה ילדים, שמרצה מאסר עולם מקבל בכל חודש 10,950 שקלים.

 

בשנת 2017 שילמה הרשות הפלסטינית לאסירים ולאסירים משוחררים יותר מ-550 מיליון שקלים ולמשפחות מחבלים מתאבדים ולפצועים כ-687 מיליון שקלים. מדובר כשבעה אחוזים מהתקציב הכללי של הרשות הפלסטינית.

לפי נתוני הרשות, מחבל שנגזר עליו מאסר של 5-3 שנים מקבל אלפיים שקלים בחודש ואילו מחבל שנגזרו עליו 35-20 שנים מקבל 10 אלף שקלים בחודש עד סוף חייו. מחבל נשוי מקבל תוספת של 300 שקלים בחודש ואם יש לו ילדים הוא מקבל בעבור כל ילד תוספת של 50 שקלים.

 

מחבלים תושבי ירושלים מקבלים מהרשות הפלסטינית תוספת של 300 שקלים ואילו מחבלים ישראליים מקבלים תוספת של 500 שקלים בכל חודש.לשם המחשה, השכר הממוצע ביהודה ושומרון עומד כיום על קצת יותר מאלפיים שקלים בחודש.

מחבלים שישבו בכלא הישראלי. מקבלים יותר ממשכורת ממוצעת ביו"ש (צילום: AP) (צילום: AP)
מחבלים שישבו בכלא הישראלי. מקבלים יותר ממשכורת ממוצעת ביו"ש(צילום: AP)

 

הנתונים נחשפו במסגרת תזכיר החוק למניעת לפעילי טרור ולמשפחותיהם על ידי הרשות הפלסטינית. לפי תזכיר החוק, בתום כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט הביטחוני-מדיני דו"ח שמסכם את התשלום השנתי שהעניקה הרשות הפלסטינית לפעילי טרור. בהתאם לדו"ח ינוכה הסכום מתוך הכספים שמועברים לרשות על ידי ממשלת ישראל.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "הרשות הפלסטינית משלמת יותר ממילארד שקלים בשנה למחבלים ובני משפחותיהם ובכך מעודדת ומנציחה את הטרור. ברגע שהתשלומים וגובהם נקבעים בהתאם לחומרת העבירה וזמן המאסר מדובר במימון פיגועים נגד אזרחי ישראל. אין דבר שממחיש יותר את תמיכת הרשות הפלסטינית בטרור. חובתנו להפסיק את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מחבלים שישבו בכלא ישראלי
צילום: AP
מומלצים