שתף קטע נבחר

בית המשפט: האם הגרושה לא תהגר שוב לארה"ב כדי "לספק לילדים יציבות"

בית המשפט לענייני משפחה דחה את בקשת האם להגר בשנית עם הילדים וקבע כי בעוד שנה המקרה ייבחן שוב. דרישת האב למשמרות על הילדים נדחתה, אך הם ייפגשו יותר שעות

בקשה של אם גרושה להגר שוב לארצות הברית עם ילדיה, הרחק מהאב שנשאר בארץ, נדחתה בבית המשפט לענייני משפחה בפתח תקווה כדי "לספק לקטינים יציבות". ההחלטה מלפני 10 ימים הותרה לפרסום היום (ג').

 

אילוסטרציה. הילדים ישארו בארץ ויפתחו קשר עם האב (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה. הילדים ישארו בארץ ויפתחו קשר עם האב(צילום: shutterstock)

בני הזוג היו נשואים בעבר והתגרשו. כבר יותר מעשור הם מנהלים הליכים שונים הקשורים לשני ילדיהם בני 12 ו-14. בשנת 2007 פתח האב בהליכים נגד האם בארצות הברית, לאחר שטסה עם הילדים לשם ולא השיבה אותם. בשלב מסוים חזרה האם עם הילדים לישראל ובית המשפט התיר לה להגר עמם לארצות הברית.

 

בשנת 2012 הם טסו ושנה אחר כך חזרו לישראל - אז ביקש האב משמרות על הילדים ומנגד ביקשה האם שוב להגר לארה"ב. לטענתה היא נאלצה לשוב לישראל בגלל הידרדרות במצבה הכלכלי בין היתר בעקבות אי הארכת עבודתה בחו"ל ואי תשלום מזונות מצד האב. לדבריה, היא מצאה פה עבודה לשנה אחת ולכן טענה שחזרה באופן זמני. כמו כן היא טענה שהאב לא מסוגל לגדל את הילדים.

 

האב טען מנגד שהיא מבקשת שוב להגר והוא ניסה מצדו להסיר זמני שהות מוסכמים של הילדים. לדבריו, ילדיו סובלים מחוסר יציבות ולא יוכלו לעמוד בהגירה נוספת.

 

בית המשפט החליט שטובת הילדים בשלב זה היא במהשך היציבות בחייהם ועצירת הטלטלות. "יש לספק לקטינים יציבות וזו איננה יכולה להינתן תוך העברתם ממדינה למדינה, פעם אחר פעם, בהתאם לרצון האם ברגע נתון. כפי שהובא על ידי הגורמים המקצועיים, טובתם בעת הזו הינה להישאר בישראל, תוך שיקום וביסוס הקשר עם האב", פסקה השופטת אילת גולן תבורי.

 

גולן תבורי קבעה שבעוד שנה יוגש תסקיר והמקרה ייבחן שוב ובמקביל דחתה את תביעת המשמורת של האב, אך הרחיבה את השעות שבהן יוכל לשהות עם ילדיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים