שתף קטע נבחר

נחשד ברצח, הורשע בהריגה: "לקחת את הילד שלי"

שנה אחרי שאריאל ווסה נדקר למוות במהלך מסיבת שחרור אושר הסדר טיעון עם הדוקר שהורשע בהריגה. הצדדים יבקשו לגזור עליו 11 שנות מאסר. אימו של המנוח זעקה בבכי: "לקחת את הילד שלי, רוצח"

 

 

החשד לרצח הסתיים בהסדר: בית המשפט המחוזי בלוד אישר בצהריים (יום ג') את הסדר הטיעון בעניינו של יחיאל פרץ, תושב אלעד בן 22, שהודה והורשע בהריגת אריאל ווסה במהלך מסיבת שחרור בפתח תקווה. במסגרת הסדר הטיעון בין הפרקליטות לסנגורו של פרץ נקבע כי הנאשם ירצה 11 שנות מאסר.

 

במהלך הדיון זעקו קרוביו של המנוח לעבר הנאשם: "תראה מה עשית". אימו של ווסה הניפה את תמונתו ופרצה בבכי: "תסתכל על אריאל, לקחת את הילד שלי, רוצח. אין צדק, הוא רצח לי את הילד בדם קר. הוא לא עשה לך כלום, הרסת את כל המשפחה. מה הוא עשה לך? לא הספקתי להיפרד ממנו, יש אלוהים בשמיים".

המנוח אריאל ווסה ()
המנוח אריאל ווסה

הנאשם פרץ בבית המשפט, היום (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
הנאשם פרץ בבית המשפט, היום(צילום: שאול גולן)

בכתב האישום המקורי, שהוגש נגד פרץ בדצמבר 2016 לבית המשפט המחוזי בלוד, ייחסה לו הפרקליטות עבירת הריגה. לפי כתב האישום, שבועיים לפני כן התקיימה מסיבת שחרור בבית פרטי בפתח תקווה, שבה נכחו הקורבן וחבריו וכן הנאשם וחבריו.

 

במרוצת הערב פרץ ויכוח בין שניים מהמבלים. הם יצאו החוצה מהבית שבו התקיימה המסיבה, ואחריהם יצאו גם פרץ ומבלים נוספים. בעודם עומדים ברחוב החלו שני המבלים לדחוף זה את זה. ווסה ופרץ התקרבו למקום לסייע לחבריהם.

 

בין השניים התגלע ויכוח, ווסה גידף את פרץ ואף הניף באוויר לבנה, וחבריו לקחו אותה מידיו. פרץ, כך נטען, גידף את ווסה בחזרה, ובעוד האחרים מנסים להרגיע את הרוחות - גמלה בליבו של פרץ ההחלטה לפגוע בווסה.

עורכי הדין סגרון, מנשה ואלמוג ()
עורכי הדין סגרון, מנשה ואלמוג

פרץ השתחרר מאחיזת חבר שניסה להרגיעו, שלף סכין ודקר את המנוח בעוצמה רבה. ווסה התרומם מהקרקע ובסיוע חבריו התרחק ברגל מהמקום לרחוב סמוך עד אשר נפל והתמוטט. בה בעת חזרו פרץ וחבריו למסיבה. המנוח פונה לבית חולים וכעבור זמן קצר מת מפצעיו.

 

בפרקליטות סבורים כי הסדר הטיעון סביר. לטענתם, נסיבות המקרה מורכבות מכיוון שהייתה רק דקירה אחת וגם מפני שבשלב מסוים החזיק המנוח החזיק לבנה בידו. בפרקליטות אף סבורים כי עונשו של הנאשם, שהודה ולקח אחריות, סביר בהשוואה למקרים דומים בעבר.

 

עורך הדין ג'קי סגרון, שייצג את הנאשם יחד עם עורכי הדין גלעד מנשה ונדב אלמוג, מסר בתגובה: "מדובר בהסדר טיעון אליו הגענו לאחר משא ומתן מול הפרקליטות. חשפנו בפניהם קשיים ראייתיים חמורים שיש בתיק. ההסדר ראוי".

 

עורכי הדין מנשה ואלמוג הוסיפו: "ההסדר כפי שהוצג היום בפני בית המשפט הנכבד הוא הסדר ראוי המגלם את הקושי הראייתי שהונח לפתחה של המאשימה והן את נסיבות המקרה כפי שעולה מהראיות עצמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים