שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  קללות, השפלות והערות מיניות: מופע האימים של יונתן רושפלד

  עדויות מטרידות מסט הצילומים של "מאסטר שף" חושפות את ההתנהלות הקיצונית של השף המצליח. "הוא קרא למיכל אנסקי 'חתיכת זונה', היא יצאה בוכה", מספר גורם בהפקה. פנינה טורנה, שהשתתפה בעונת ה-VIP: "הוא התחיל את הבוקר בלהצהיר שהוא אלוהים". התחקיר המלא - בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות", מוסף "7 לילות"

  יונתן רושפלד שעל המסך הוא שף חד, חכם, נערץ. הגיוני, בהתאם למעמדו כאחד האנשים החשובים בקולינריה הישראלית העכשווית. אבל תחקיר שיתפרסם בסוף השבוע הקרוב חושף שמאחורי הקלעים, הוא התנהל כאדם מטיל אימה. אדם שהופך את סביבת העבודה לצידו לבלתי נסבלת עם הערות מיניות, התבטאויות גסות ושימוש בשפה בוטה שלעיתים מלווה בקללות. אדם שחלק מהאנשים שעבדו לצידו מתארים כמי שנהנה מתחושת הכוח שמגיעה עם השפלת אחרים. אדם שיכול להעיף את כל הצלחות של הסרוויס על הרצפה אם האוכל לא לטעמו, או להטיח בקולגה מיכל אנסקי שלל עלבונות בגוון סקסיסטי.

   

  "המטרה העיקרית שלו הייתה מיכל אנסקי, שהוא ממש בז לה", מספר גורם בהפקת "מאסטר שף", "היא סבלה ממנו במיוחד. 'את לא מבינה כלום' או 'מי את בכלל' היו שני משפטים כמעט בסיסיים בשיח איתה". מתמודד לשעבר בתוכנית סיפר: "באחד השלבים החשובים בעונה היה ריב בין השופטים על מי יעלה. שמענו צרחות וכולנו השתתקנו. שמעתי את רושפלד צורח כמו משוגע וקורא לאנסקי 'חתיכת זונה'. היא יצאה בוכה מהחדר ליד כולנו".

   

  יונתן רושפלד. "אנשים בכו בגללו" (צילום: משה נחומוביץ) (צילום: משה נחומוביץ)
  יונתן רושפלד. "אנשים בכו בגללו"(צילום: משה נחומוביץ)

  "בעונה שלנו, כל בוקר בצילומים הוא דיבר על איבר המין שלו", סיפר מתמודד בעונת ה-VIP. גם מעצבת האופנה פנינה טורנה, שהגיעה למקום השני בעונה הזו, מתארת את אותה אווירה. "רושפלד הפך את החוויה הזו למאוד-מאוד לא נעימה", היא אומרת. "ההתבטאות שלו הייתה בוטה ומינית בפני כולם. הוא אדם שהתחיל את הבוקר בלהצהיר שהוא אלוהים ולדבר על כמה המיניות שלו שופעת. אני התלוננתי. קמתי והלכתי. ההפקה הפסיקה את הצילומים ולא הסכימה להמשיך עד שאחזור".

   

  ומי שסבלו לא פחות הם עובדי ההפקה על הסט. זוטרים ובכירים תיארו בפנינו את העבודה לצד רושפלד כסיוט. "הוא היה מגיע בבוקר, מוריד את הבגדים, מסתובב בתחתונים ורוצה ללכת להתקלח", מספר גורם שעבד בהפקה. "זה היה דוחה. למה הוא צריך להתפשט שם? הוא פשוט הרשה לעצמו לעשות מה שהוא רוצה. כאילו הוא מלך העולם. ולרוב הוא לא יילך על מישהו בגודל שלו. הוא מלכתחילה יילך לקטנים, יקטין אותם, יעליב אותם. אנשים בכו בגללו". 

   

  אחרי שבע עונות על כיסא השופט הקשוח, רושפלד פוטר מהתוכנית. "בהפקה סבלו קשות בכל עונה עד שנאלצו להיפרד ממנו", סיפר בכיר בתעשייה. "שום יתרון לא הצדיק את תחושת הפחד שהוא עורר בצילומים. בסופו של דבר הבינו בקשת שהוא מייצר יותר בעיות מתועלת. הם נפרדו ממנו בדיוק בזמן".

   

  אבל ההתנהלות הזו לא אפיינה רק את העבודה בטלוויזיה. "היה לו דיבור מלוכלך מאוד", מספרת טבחית שעבדה איתו. "זה היה יורד לפסים אישיים, הוא היה משפיל טבחים. 'אתה מטומטם, עלוב, לא ייצא ממך כלום, אפס', היה דבר שגרתי. הוא אמר לקונדיטורית אחת שידחוף לה את הבגט לכוס אחרי שהרגיזה אותו. הוא היה במצב כזה של שיכרון כוח שהוא היה פשוט אומר הכול".

   

  רושפלד קיבל לידיו את רשימת הטענות ותגובתו לא התקבלה. בהפקת "מאסטר שף" סירבו להגיב. מקשת לא נמסרה תגובה.

   

  התחקיר המלא - בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות", מוסף "7 לילות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רמי זרנגר
  יונתן רושפלד
  צילום: רמי זרנגר
  לאתר ההטבות
  מומלצים