שתף קטע נבחר

13,000 תיירים תקועים באתר סקי בשווייץ

שלג שכמותו לא היה שנים כיסה את אתר הסקי צרמט, האהוד על מיליונרים ותרמילאים כאחד. כבישים נחסמו, מסלולי הגלישה נסגרו - והרשויות עושות פיצוצים מבוקרים כדי לפנות את השלג. פינוי מוסק החל

 

 

כ-13 אלף תיירים נתקעו היום (ג') באתר הסקי צרמט שבהר מטרהורן בשווייץ בעקבות כמות שלג גדולה מהרגיל שירדה באזור. כבישים שם נחסמו, תנועת הרכבות והרכבלים נעצרה – והגלישה במסלולים אינה אפשרית. הרשויות השווייצריות שלחו מסוקים לאזור כדי לפנות חלק מהתיירים לכפר סמוך.

 

צרמט הוא יעד תיירות אהוד מאוד הן על תרמילאים דלי תקציב והן על מיליונרים חובבי חופשות יוקרתיות.

מסוק מעל אתר הסקי צרמט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מסוק מעל אתר הסקי צרמט(צילום: EPA)

תיירים מחכים לפינוי במסוק מהאתר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
תיירים מחכים לפינוי במסוק מהאתר(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

גורם במשטרה המקומית אמר כי למסוק נדרשות שלוש דקות כדי להגיע לצרמט, וכי המסוקים מסוגלים לפנות מהאתר כ-100 אנשים בשעה כשהתנאים מאפשרים זאת. הוא מסר כי רק תיירים שביקשו להתפנות מוטסים מהאתר, וכי לא מדובר במבצע פינוי רשמי.

 

מלונאי מקומי סיפר כי הרשויות עורכות פיצוצים מבוקרים כדי להקל את פינוי השלג בחלק מהכבישים. בלשכת התיירות המקומית סיפרו כי אחרי הפסקת חשמל שנמשכה זמן מה הוחזר הזרם לאתר, וכי לא נשקפת סכנה לתיירים התקועים שם. "אין סיבה לבהלה, הכול בסדר", נמסר. "רק אזורי הסקי סגורים. בכפר האווירה נינוחה".

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

רומי בינר, ראש מועצת העיר צרמט, ציינה כי המסוקים מיועדים רק להעברת אספקה ולפינוי תיירים הזקוקים לפינוי דחוף. לדבריה כמות כזו של שלג לא נראתה באזור כבר כמה שנים. "זה קצת הפתיע אותנו השנה, ואנחנו מנסים להפיק מזה את המיטב", אמרה.

 

80 סנטימטרים של שלג ירדו בצרמט ב-24 השעות האחרונות, ולכן רמת הסכנה למפולות היא בדרגה 5 מתוך 5. שלג כבד ירד גם באזורים אחרים בדרום-מערב שווייץ, ובכמה מקומות ירדו ביממה האחרונה יותר מ-100 ס"מ של שלג. מחר צפויים התנאים להשתפר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הפוטנציאל - 100 מפונים בשעה
צילום: EPA
מומלצים