שתף קטע נבחר

עומסים כבדים בכביש החוף שנפתח מחדש

הכביש נחסם למשך יותר משעה באזור רשפון בגלל כתם שמן. הסעות תלמידים לא הגיעו, מורים תקועים בפקק

 

 

שוטרים פתחו מחדש הבוקר (יום ד') את כביש החוף לכיוון דרום לאחר שנחסם באזור רשפון בגלל כתם שמן. נהגים עדיין תקועים בעומסי תנועה כבדים. אורלי תושבת השרון מספרת כי "הסעות התלמידים לבית הספר לא הגיעו, הם ממתינים בתחנות מהשעה 07:40, אין בכלל מידע לגבי שעת ההגעה שלהם. לגני הילדים לא הגיעו סייעות וגננות, כולם תקועים בפקקים בכל כיוון".

 

נכון לשעה 8:30, עמדו נהגים 58 דקות בפקק בכביש החוף לכיוון דרום. עומסים כבדים נרשמו גם בכביש 4, בכביש 6 ובכבישים פנימיים בין יישובי השרון. לדוגמה, נסיעה מבית יהושע לכפר סבא של 15 קילומטרים נמשכה יותר מ-40 דקות.

 
פקק ענק בשעה 8:30 ()
פקק ענק בשעה 8:30
 
דנה רזניק ממושב אביחיל יצאה מביתה בשעה 06:20 לכיוון פתח תקווה, ועדיין לא הגיעה ליעדה. בשיחה עם ynet סיפרה כי הפקקים באזור אינם נדירים: "אני תמיד משכימה קום ומקדימה לצאת לדרך. נכון לשעה 09:00 עדיין לא הגעתי לעבודה". "הכבדה בעומס התחילה מאזור וינגייט ועד למקום התאונה ברשפון. קטע הדרך הזה לבדו לקח יותר משעתיים של זחילה איטית", סיפרה דנה. "כשהגעתי לרשפון כבר פינו את הרכבים התקועים ופיזרו חול על הכביש. הנתיבים היו פתוחים למעשה".

גם בכביש 4 נוצרו עומסי תנועה כבדים ()
גם בכביש 4 נוצרו עומסי תנועה כבדים
ברקע האירוע החריג מתארת דנה שגרת פקקים קשה בכביש: "הדרך הזאת תמיד עמוסה מאוד, ומסביב רק בונים יותר ויותר גורדי שחקים. הבקרים מאתגרים במיוחד כי אחד מבני הזוג יוצא לעבודה בחושך, והשני לוקח את הילדים".

 

לאחר שבג"ץ דחה בחודש שעבר את עתירת תושבי המועצה האזורית חוף השרון נגד התוכניות להרחבת הכביש, עבודות ההכנה בין חבצלת לגבעת אולגה, בעלות של 1.2 מיליארד שקל, כבר החלו. על פי ההערכות במשרד התחבורה הפקקים בכביש החוף גורמים מדי שנה לנזק של 100 מיליון שקל למשק.

 

השוטרים נמצאים במקום וכיוונו את הנהגים עד לניקוי הכתם. כעבור כחצי שעה נפתח לתנועה נתיב אחד וכעבור למעלה משעה נפתח הכביש לחלוטין.

 

חסימת כביש 2 לפני השעה 7:00 בבוקר גרמה לעומסי תנועה כבדים בכביש העמוס ממילא בשעה הזו. מהמשטרה נמסר על עומס תנועה ממחלף גשר השלום (נתניה) לדרום. נהגים רבים בחרו לנסוע בכביש 4, וגם בו נוצרו עומסי תנועה כבדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
החסימה הובילה לעומס תנועה כבד
צילום: עידו ארז
מומלצים