שתף קטע נבחר

סיוט ברחוב אברבנאל 17: ירי ופיצוץ מטעני חבלה בבניין

בניין בן שבע קומות בראשון לציון נקלע לקו האש של סכסוך עבריינים: בחודשיים האחרונים ירו אלמונים לעבר כניסת הבניין ואף פוצצו מטעני חבלה ליד ארון חשמל והמעלית. השכנים בחרדה. "אני מפחדת לצאת מהבית", אמרה אחת מהם. דיירת אחרת: "חוששת שיקרה משהו לילדים"

 

 

דיירי הבניין נקלעו בעל כורחם לזירת פשע: עשרות תושבי הבניין ברחוב אברבנאל 17 בראשון לציון נתונים בחודשיים האחרונים למתקפה של העולם התחתון, שככל הנראה מכוונת לאחד הדיירים. במסגרת מה שנחקר כחשד לסכסוך בין עבריינים התמודדו הדיירים עם ירי והטמנת שני מטעני חבלה. לא היו נפגעים, אולם בבניין מדברים על "סרט אימה".

 

לפי המודיעין המשטרתי, בבניין מתגורר אדם שלפי החשד מעומת פעם אחר פעם עם ניסיונות של גורמים עברייניים להזהירו ולקבל את מה שהם דורשים ממנו. הבוקר (יום ד') הוקפצו כוחות המשטרה בפעם השלישית לבניין, לאחר דיווח על צרור יריות לעבר הכניסה. כמו באירועים הקודמים, גם הפעם לא היו נפגעים.

מעלית הבניין מושבתת מאז פיצוץ המטען ()
מעלית הבניין מושבתת מאז פיצוץ המטען

סימני הירי בבניין ברחוב אברבנאל 17 בראשון לציון ()
סימני הירי בבניין ברחוב אברבנאל 17 בראשון לציון

זה החל בסוף נובמבר: מטען צינור רב עוצמה התפוצץ אז ליד ארון חשמל בבניין. ב-27 בדצמבר אירע המקרה השני: הפעם התפוצץ מטען במעלית של הבניין. הפיצוץ אז גרם לנזק רב והשבית את המעלית בבניין שבו יש שבע קומות. מאז האירוע המעלית עדיין לא פועלת, והדיירים נאלצים להגיע לבתיהם דרך המדרגות.

 

בשעה 3:00 לפנות בוקר אירע המקרה השלישי: מטח יריות לעבר כניסת הבניין פילח את השקט במקום, וגרם לבהלה גדולה. צירוף האירועים לא מותיר לדיירים ספק: לא מדובר בטעות אלא בסימני אזהרה מובהקים מהעולם התחתון. האירוע הבוקר מתרחש בשבוע כניסתו של ניצב עמי אשד לתפקיד מפקד מחוז מרכז במשטרה. בעקבות המקרה השלישי הוחלט במחוז להעביר את החקירה לידי היחידה המרכזית של המחוז בפיקודו של אשד.

"אני לא מזמינה את הילדים שלי לארוחות שישי, אני מפחדת שיקרה להם משהו", אמרה אחת הדיירים. שכנתה הוסיפה: "אני מפחדת לצאת מהבית. התחלתי לעשות משלוחים מהסופר, לא יוצאת מפתח הדלת". שכן אחר אמר: "גם אני מפחד להזמין את הילדים שלי לבניין".

 

מלבד ניסיון לאסוף מידע מודיעיני, למשטרה אין כרגע פתרונות לרצף האירועים המטריד. כעת מקווים במחוז מרכז שאולי היחידה המרכזית, שרגילה לטפל בארגוני פשיעה ובעבירות קשות תצליח להביא למעצר החשודים, ויותר חשוב, להחזרת השקט והביטחון לדיירי הבניין ברחוב אברבנאל 17.

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה רבה ניהול מאבקים בקרב עבריינים המתרחשים במרחב הציבורי ובסמוך לאזרחים נורמטיביים. משטרת ישראל מינתה צוות חקירה מיוחד המטפל בתיקי החקירה הרלוונטיים לאירועים אלה, ולא נרפה עד שנשים את ידינו על החשודים. מאבק המשטרה בפשיעה החמורה למען ביטחון האזרחים הנורמטיביים הוא מתמשך, ארוך טווח ורצוף הישגים, וגם במקרים אלה בכוונתנו להגיע למיצוי החקירה בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימני הירי לעבר כניסת הבניין
מומלצים