שתף קטע נבחר

עיכובים של שעתיים: רכבת נתקעה בת"א, כאוס ברחבי הארץ

בהנהלת הרכבת טענו דקות לאחר הדיווחים הראשוניים על עיכובים כי "התקלה נפתרה ויש עיכובים של כמה דקות" - אבל נוסעים דיווחו על המצב האמיתי בשטח: שעה וחצי המתנה לרכבת בבנימינה, בקשה לא לרדת לרציף עקב עומס יתר

 

 

שיבושים קשים בתנועת הרכבות נרשמו הערב (ד'), לאחר שרכבת נתקעה סמוך לתחנת האוניברסיטה בתל אביב. ברכבת ציינו בסביבות השעה 17:15 כי התקלה נפתרה ונגרמו עיכובים של "כמה דקות" כרבע שעה לפני כן, אך גם שעה וחצי לאחר מכן דיווחו נוסעים במיילים אדומים על נסיעות שהתארכו ועל המתנה ארוכה על הרציפים. בתחנת רכבת השלום הכרוז אף ביקש מהנוסעים שלא לרדת לרציף עקב עומס יתר.

 

כיוון שהרכבת נתקעה בשדרה המרכזית של תנועת הרכבות, ובהעדר חלופות מסילתיות ממזרח - נוצר "פקק" שהשפיע על תנועת הרכבות בקו. אחד הנוסעים דיווח במייל האדום כי התעכב שעתיים בנסיעה שאמורה הייתה להיות שגרתית. נוסע אחר סיפר כי הוא ממתין יותר משעה ו-20 דקות לרכבת בבנימינה. 

נוסעים ממתינים בנתניה (צילום: ניצן רון) (צילום: ניצן רון)
נוסעים ממתינים בנתניה(צילום: ניצן רון)

העומס בתוך אחת הרכבות (צילום: גל שדה) (צילום: גל שדה)
העומס בתוך אחת הרכבות(צילום: גל שדה)

למרות טענות הנוסעים שממתינים עדיין ברציפים ברכבת מתעקשים: "עקב תקלה ברכבת בתחנת תל אביב - אוניברסיטה, נגרמו עיכובים מסויימים ברשת המסילות. הרכבת פונתה

 

ניצן רון ניסה לעלות לרכבת מתל אביב לבנימינה, ונאלץ להמתין כששלו רכבות לכיוון זה חלפו על פניו. "עלינו על הרכבת הרביעית, היא הייתה אמורה להגיע מהרצליה לבנימינה, אבל עצרו אותה בנתניה, התנצלו מאוד יפה וכל הנוסעים צריכים לרדת ולעלות לרכבת הבאה. בינתיים אנחנו תקועים בשום מקום, עצרו את הרכבת והדלתות לא נפתחות".

עומס בתחנות תל אביב הערב (צילום: ניצן רון) (צילום: ניצן רון)
עומס בתחנות תל אביב הערב(צילום: ניצן רון)

 (צילום: ניצן רון) (צילום: ניצן רון)
(צילום: ניצן רון)

 (צילום: ניצן רון) (צילום: ניצן רון)
(צילום: ניצן רון)

 (צילום: ניצן רון) (צילום: ניצן רון)
(צילום: ניצן רון)
 

הוא סיפר עוד כי באחת התחנות "דחסו נכה לתוך קרון נכים, ניסו לדחוס עוד אחד אחריו והוא לא הצליח לעלות. הייתה גם בחורה עם עגלת תינוק שחיכתה לעוד רכבת, גם שם היה בלגן. חיילת התעלפה בתוך הקרון מרוב עומס. זה לא נורמלי".

 

רון אמר כי הוא נעזר ברכבת לאורך שנים "וזה פשוט מתסכל, בערך פעם בשבועיים יש ימים כאלה. זה לא משהו מיוחד, פשוט לא מתייחסים. אני זוכר שראיתי את הסרטון של מנכ"ל הרכבת שמבטיח שכל שוק העבודה יתגמש לטובת הנסיעות ברכבת, זה הפתרון. אבל זה פשוט מייאש, לא נראה שמישהו בכלל יכול לשנות את המצב הזה".

 

נוסעים רבים פרקו את תסכולם ושתפו סרטונים ותמונות בעמוד הפייסבוק בארכבת. מעוז ינון, פעיל תחבורה ציבורית ומנהל העמוד, אמר כי "השירות של רכבת ישראל קורס והזלזול בנוסעים נמשך - נס שעדיין לא התרחש אסון".

 

לפני פחות משבוע נרשמו גם כן שיבושים קשים בתנועת הרכבות - כיוון שנסיעתן הופסקה בהוראת המשטרה עקב חשש שאדם נכנס לשטח המסילה בכפר חב"ד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן רון
עומס ברכבת הערב
צילום: ניצן רון
מומלצים