שתף קטע נבחר

כחלון: "אני ונתניהו כבר לא לא. אני לא מפרק קואליציות"

שר האוצר רמז שיחסיו עם ראש הממשלה השתפרו לאחרונה והבהיר: "אני מחויב להסכמים קואליציוניים". פעילים חברתיים קטעו את דבריו

 

 

חדשות טובות לראש הממשלה בנימין נתניהו מגזרת אחד משותפיו העיקריים בממשלה. יו"ר כולנו משה כחלון אמר רגע לפני שתקציב המדינה יעלה מחר לאישור הממשלה, ועל רקע העימותים הרבים בקואליציה בתקופה האחרונה: "אני לא מפרק קואליציות".

 

"שר אוצר הוא לא גזבר. יש לי מדיניות ברורה, מדינית כלכלית ולכן אני מצליח לקדם את הנושאים שבהם אני מאמין. אני לא מפרק קואליציות", אמר הערב כחלון ב"וועידת העסקים של "גלובס" בבנייני האומה בירושלים. הוא נשאל כיצד יחסיו עם נתניהו וענה: "כבר לא לא" - ברמז לדבריו הקודמים, אז אמר "כבר לא". בניגוד לכך על יחסיו עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, בעבר שותפו בכולנו, אמר: "כבר לא".

 

לדבריו, "לא תמכתי בחוק הצרפתי, בשינוי בהרכב הוועדה לבחירת שופטים. כמו שאני מעביר חוקים שחלק מהקואליציה לא אוהבים, הם גם תומכים בזה. כל זמן שאני שותף בקואליציה, אני מחויב להסכמים קואליציוניים. דברים שאני יכול לחיות איתם".

 

במהלך הראיון עם שר האוצר, פעילים למען דיור ציבורי, פעילי מאבק הנכים ותנועת "לא נחמדים-לא נחמדות", שפועלת להעלאת המודעות הציבורית למצוקה בפריפריה ובשכונות, התפרצו לדבריו  וקטעו אותו למשך דקות ארוכות. הפעילים קראו סיסמאות בעד הגדלת תקציבי הדיור הציבורי והשוואת קצבאות הנכות לשכר המינימום וצעקו בין היתר "הון, שלטון, עולם תחתון".

 

בנוסף הניפו המוחים שלטים שבהם נכתב "כחלון אתה שר אנטי חברתי כי אין תקציב לדיור הציבורי". כחלון אמר בתגובה: "אני רואה בזה מחמאה שאנשים מפגינים ובאים לצעוק ונותנים להם פה להביע את מחאתם".

 

ריקי כהן בן לולו ממאבק הדיור הציבורי אמרה ל-ynet לאחר התקרית: "מחר מתחילים את ההצבעות על התקציב, אבל בלי קשר לזה אנחנו תמיד נגיע להיכן שכחלון נמצא כדי למחות על הצורה שבה מתנהלים פה הדברים מבחינת סדר העדיפויות, שאין תקציבים לדיור הציבורי. כחלון יכול לספר על מיליארד שקלים שהוא מגייס מאגרות חוב, אני רואה את זה כקיבוץ נדבות. יש מיליון איש ללא קורת גג ואין תוכנית סדורה לדיור הציבורי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
שר האוצר כחלון
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים