שתף קטע נבחר

כשנתניהו הפיל בפח את ליאור סושרד

אמן החושים הישראלי היה צריך לנסות לנחש בזמן אמת מה צייר ראש הממשלה שנאם באירוע השנתי לתקשורת הזרה. אלא שנתניהו סירב לדיאלוג, למרות הסיכום המוקדם, ואתגר את סושרד שלא הצליח לנחש נכונה. בתום האירוע פנה סושרד למארגנים והתלונן שלא עמדו בסיכום עמו

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצליח להפיל בפח את אמן החושים הנודע ליאור סושרד. סושרד, שהופיע אמש באירוע השנתי שערכה לשכת העיתונות הממשלתית לתקשורת הזרה, הצליח להדהים את מאות הנוכחים, בהם שגרירים וכתבים זרים, פעם אחר פעם: כשחשף את הקוד הסודי של עיתונאי ניגרי, כשגילה את מספר חשבון הבנק של השגריר הבריטי, כששלף פרטים על המאהבת הראשונה של אחד העיתונאים הזרים ועוד.

 

הצרות של סושרד החלו לאחר שהנואם המרכזי באירוע שנערך במלון אוריינט בירושלים, רה"מ נתניהו - שנחשב כידוע ל"קוסם פוליטי" - הגיע למקום. לפי הסיכום המוקדם, ראש הממשלה היה אמור לצייר ציור על הבמה, ואמן החושים היה צריך לנסות לנחש בזמן אמיתי מה בדיוק צייר נתניהו. אבל כשנתניהו הופיע הוא נראה קצר רוח ועצבני וסירב לקיים דיאלוג עם סושרד ולהשתתף במשחק. ראש הממשלה עלה לבמה, נשא נאום קצר, השיב לכמה שאלות ורק אז הוא פנה לסושרד ואמר: ציירתי משהו, בוא נראה אותך מנחש מה זה.

סושרד הנבוך לצד נתניהו (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
סושרד הנבוך לצד נתניהו(צילום: יואב דודקביץ)

סושרד המופתע שאל את ראש הממשלה מתי צייר את הציור, ונתניהו השיב "לפני 10 דקות". בשלב זה ניסה סושרד להתחמק וחזר לכתב הניגרי כדי לספר לו מה מספר הקוד הסודי שלו. ראש הממשלה המתין שהקטע ייגמר ואז אמר לסושרד: "אל תברח ממני". לסושרד לא נותרה ברירה: הוא רשם את הניחוש שלו על לוח לבן, הניח אותו בצד בלי להראות לאיש וביקש מנתניהו שיציג את הציור שלו.

 

נתניהו הניף מול הקהל את הדף שעליו צייר מנורת שבעת קנים עם הכיתוב בעברית: "עם ישראל חי". סושרד הנבוך הביט בציור ואמר: "אם זה ככה, אני לא אראה לכם מה אני ציירתי. אני לא הצלחתי". "זאת הטעיה ישראלית", הפטיר ראש הממשלה בחיוך ממזרי, וסושרד השיב: "ככה אתה משפיע על אנשים".

 

בתום האירוע פנה סושרד למארגנים והתלונן על כך שלא עמדו במה שסוכם עימו.


פורסם לראשונה 11/01/2018 07:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
נתניהו וסושרד
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים