שתף קטע נבחר

הלם באוסטרליה: דוב קואלה מוסמר לעמוד ומת

הרשויות כבר ראו את החיה הפרוותית נדרסת בכוונה או שיורים בה, אך לא מקרה כזה מחריד והרשתות סערו בהתאם: "מחליא, כמה נמוך אפשר לרדת?"

"מחליא". דוב הקואלה שמוסמר לעמוד ליד העיר גימפי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"מחליא". דוב הקואלה שמוסמר לעמוד ליד העיר גימפי(צילום: רויטרס)

 

הרשתות החברתיות באוסטרליה סוערות בעקבות מותו של דוב קואלה שמוסמר לעמוד. "זה מחליא", כתב אחד הגולשים.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

אוסטרליה: קנגורו נורה למוות והושב על כיסא עם בקבוק אוּזוֹ

 

הרשות להגנה על דובי קואלה במדינת קווינסלנד (KRQ) קיבלה אתמול (יום ד') דיווח על החיה הפרוותית שטיפסה על עמוד בפארק ברולו שליד העיר גימפי, 175 קילומטרים צפונית לבריסביין. אלא שבמבט קרוב יותר גילו אנשי הרשות שהחיה מתה ושהיא ממוסמרת לעמוד.

 

הקנגורו שנורה למוות, הולבש בתחפושת של נמר והושב על כיסא עם בקבוק אוזו במדינת ויקטוריה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הקנגורו שנורה למוות, הולבש בתחפושת של נמר והושב על כיסא עם בקבוק אוזו במדינת ויקטוריה(צילום: AFP)

"הקואלה המסכנה מוסמרה לעמוד עם ברגי בניין", נכתב בפייסבוק. "היא מתה, אבל לא ברור אם היא כבר הייתה מתה כשחיברו אותה באכזריות למבנה".

 

נשיא רשות KRQ מארי צ'מברס אמר שמעולם לא שמע על דבר כזה. "היו לנו קואלות שנורו כמה פעמים. היו כאלה שנדרסו במתכוון, אבל זו הפעם הראשונה שכמה פסיכים מסמרו קואלה למבנה", אמר צ'מברס לרשת ABC האוסטרלית. "זה ממש גורם לבחילה".

 

מותו של דוב הקואלה עורר זעם בקרב האוסטרלים שהביעו את דעתם על בעמוד הפייסבוק של רשות KRQ עם מאות תגובות שגינו את המעשה "המחליא". "קשה לדמיין שמישהו יירד כל כך נמוך", כתב טים סיגס. אלי באנטינג כתבה: "ממש איום. אני באמת מקווה שהאנשים האלה ייתפסו ויטופלו ולא במכה ביד".

 

בעשורים האחרונים נמצאת הקואלה תחת איום הולך וגובר, בייחוד בגלל אובדן בתי מחיה, מחלות, תקיפות כלבים ושריפות.

 

בספירה ארצית שנערכה בשנת 2012 עמד מספרם הכולל של דובי הקואלה על 330 אלף אם כי העובדה שהם חיים על העצים מקשה על הרשויות לאמוד באופן מדויק את מספרם.

 

אין זו הפעם הראשונה שבה מתעללים באוסטרליה בדוב קואלה. בחודש נובמבר נמצא דוב קואלה מת במדינת ויקטוריה ושתי אוזניו נכרתו. המשטרה מסרה בזמנו שמותה של החיה אירעה לאחר שורה של תקיפות קשות נגד קנגרואים ו-וולבּים (חיית כיס גדולה שדומה לקנגורו).

 

בשנה שעברה הזדעזעה אוסטרליה לאחר שקנגורו נורה למוות על ידי אלמונים במדינת ויקטוריה והושב על כיסא ועליו בקבוק אוזו. הקנגורו המת גם הולבש בתחפושת של נמר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חיה תחת איום הולך וגובר באוסטרליה. הקואלה שמוסמרה לעמוד
צילום: רויטרס
מומלצים