שתף קטע נבחר

המורה, התלמידים והשיחה המינית: "גרם נזק שייקח זמן רב לתקן"

סערה בבית הספר שבו נחשף כי מורה מחליף פוטר לאחר ששוחח עם תלמידיו על מין. "מדובר בתכנים הגרועים ביותר שאפשר לדבר עליהם", אמר יו"ר ועד ההורים ל-ynet - ודרש ממשרד החינוך להחמיר את דרישות הקבלה

 

 

לאחר שפורסם כי מורה מחליף בבית ספר יסודי בשפלה ערך שיחה שכללה תכנים מיניים וגרפיים עם תלמידיו בכיתה ה', תקף יו"ר ועד ההורים בבית הספר אוהד חן, שבנו לומד בכיתה המדוברת, את משרד החינוך, שלדבריו לא עושה די כדי לפקח על המורים המחליפים, וטוען כי בנו וחבריו "בהחלט מרגישים את ההשפעה השלילית של השיחה הזו. מדובר בתכנים המיניים הגרועים ביותר שניתן לדבר עליהם". כך אמר בריאיון לאולפן ynet.

 

על הסיפור פורסם לראשונה אתמול ב-mynet. תחילתו ביום ד' בשבוע שעבר, אז, לפי התלמידים, החליף המורה את אחת המורות למתמטיקה שנאלצה להיעדר. במהלך השיעור, נשאל המורה האם יש לו בת זוג - והחל לספר לתלמידים על מין אוראלי ואנאלי, כיצד חובשים קונדם ואף הציג להם תמונות בעלות אופי מיני. בתום השיעור דרש מהתלמידים לשמור את דבר השיחה בסוד. אחת התלמידות סיפרה על כך לשמרטפית בביתה, וזו עדכנה את ההורים - שפנו אל בית הספר. בעקבות זאת, הופסקה מיידית העסקתו של איש החינוך. 

"נזק שייקח זמן רב לתקן". ארכיון ()
"נזק שייקח זמן רב לתקן". ארכיון

"הבן שלי הוא ילד פיקח ונבון", אמר חן בריאיון לאולפן ynet. "הוא ניסה להסוות את דבר השיחה הזאת מתוך מבוכה גדולה. הוא אוגר את הדברים בבטן ולצערי הרב זה יוצא לאט לאט". חן המשיך: "ילדים בכיתה ה' כבר מבינים ויודעים במה מדובר וקשה להם להכיל את זה. אנחנו בהחלט רואים את התוצאות הגרועות של אותו שיעור".

 

חן המשיך ואמר כי בוועד ההורים דורשים ממשרד החינוך להגביר את הבקרה על זהות המורים המחליפים: "זה שמבקשים ממורה מחליף לספק תעודת יושר מהמשטרה זה ככל הנראה מבחן שלא מוכיח את עצמו.

 

"המבחנים שנערכים למועמדים להוראה מהסוג הזה קלים מדי. אין הדרכות מספקות והם לא חתומים על חוזה מחמיר מספיק, שלפיו אם יידעו שחלילה יחשפו את התלמידים לתכנים אסורים, אז דמם בראשם לא רק ברמה הפלילית - אלא גם האזרחית".

 

בניגוד לביקורת שמתח חן על משרד החינוך, הוא דווקא משבח את התנהלות בית הספר, שלדבריו "נהג בצורה מצוינת" כשפיטר את המורה עם קבלת התלונה. "בית הספר אף יידע את כלל הגורמים הרלוונטיים במשרד החינוך ובמחלקת החינוך של המועצה".

 

ממשרד החינוך נמסר: "המשרד מייחס חומרה רבה לאירוע, ובודק את נסיבותיו. בכל מקרה הועברה הנחיה שלא להעסיק שוב את המורה המחליף. כמו כן, הנושא בחקירת משטרה - נפעל בהתאם לממצאי החקירה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים