שתף קטע נבחר

הוראה לעובדי הבית הלבן: תשאירו את הניידים בבית או באוטו

ראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי הפיץ בין העובדים מזכר שבו הודיע להם על איסור מכשירים אלקטרוניים ניידים באגף המערבי, שכולל בין היתר את החדר הסגלגל. רק אדם אחד פטור מהאיסור - הנשיא טראמפ. הבית הלבן: צעד שנועד לשמור על הביטחון, בכיר: הצעד נועד למנוע הדלפות לתקשורת

 

 

ראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי שלח מזכר פנימי לכל העובדים שבו הודיע להם על איסור שימוש בטלפונים ניידים באגף המערבי, שכולל בין היתר את החדר הסגלגל וחדר המצב.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

רשת החדשות ABC דיווחה היום (יום ה') שהמדיניות החדשה קובעת ש"כל המכשירים האלקטרוניים הניידים" שלא קיבלו אישור על ידי הבית הלבן לא יוכנסו לתוך האגף המערבי בימים שני עד שישי בין השעות שש בבוקר לשמונה בערב - גם אם הם כבויים.

 

היחיד שיכול להיות עם סלולרי בתוך החדר הסגלגל. טראמפ בשיחה בטלפון קווי (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
היחיד שיכול להיות עם סלולרי בתוך החדר הסגלגל. טראמפ בשיחה בטלפון קווי(צילום: gettyimages)

במזכר שהפיץ קלי, לשעבר גנרל בחיל הנחתים האמריקני, התבקשו עובדי הבית הלבן להשאיר את הטלפונים הניידים שלהם במכוניות שלהם, בתאי אחסון שליד החדר הסגלגל או בבתים שלהם.

 

"המטרה - להגן על מידע מסווג"

האיסור להכניס מכשירים אלקטרונים ניידים לתוך האגף המערבי כוללים את כל העובדים, אפילו בכירי ממשל, למעט אדם אחד - הנשיא דונלד טראמפ.

 

במזכר נכתב שהמטרה היא להגן על מידע מסווג, אולם פקיד בכיר בבית הלבן אמר שהמטרה האמיתית היא למנוע את ההדלפות שגרמו למבוכה ולנזק פוליטי לנשיא טראמפ בשנת כהונתו הראשונה. "המדיניות נועדה למנוע הדלפות ולהבטיח את יעילות העבודה של האנשים שעובדים כאן", אמר הפקיד.

 

נלחם נגד ההדלפות. ראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי (צילום: AP) (צילום: AP)
נלחם נגד ההדלפות. ראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי(צילום: AP)

לפי רשת ABC, מדיניות דומה מיושמת גם בקומה השביעית של מחלקת המדינה האמריקנית, שבה יושבים בכירי המשרד.

 

המדיניות החדשה נועדת למנוע הדלפות מתוך הבית הלבן, אך באופן אירוני האיסור להכניס ניידים לתוך האגף המערבי הודלף לכלי התקשורת האמריקניים. לפי המזכר, צעדים משמעתיים יינקטו נגד מי שיפרו את האיסור שייכנס לתוקף ביום שלישי הקרוב (16 בינואר).

 

דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס אמרה בשבוע שעבר שאיסור הכנסת ניידים לתוך האגף המערבי איננו קשור להדלפות לתקשורת או לספר החדש שיצא לאור מאת מייקל וולף "אש וזעם" ובו פרטים מביכים רבים על הנשיא הרפובליקני. "בהחלט לא", אמרה סנדרס. "מדובר כאן בביטחון ובשלמות המערכות הטכנולוגיות כאן בבית הלבן".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
בלי סלולרי. החדר הסגלגל
צילום: AP
מומלצים