שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  השיר שלך: אורנה, יובל ואלישע בנאי נזכרים ביצירות של מאיר
  יובל בנאי מצטט מהלהיט שמסמל את כמיהת בן דודו לאהבה; בנו של מנהיג משינה, אלישע, חוזר לביצוע המרגש מבר המצווה, ואורנה בנאי נזכרת איך התקשתה לזוז מרוב כאב ועונג, כשאחיה ניגן לה יצירה חדשה - בטרם הפכה לקלאסיקה של כל המדינה. במלאת שנה למותו של מאיר בנאי, מגדולי היוצרים במוזיקה הישראלית, בני משפחתו נזכרים בשיריו ובגעגוע הפרטי שמתנגן עמם

   

  זוכרים אותו, בשיר. מאיר בנאי (צילום: גבריאל בהרליה) (צילום: גבריאל בהרליה)
  זוכרים אותו, בשיר. מאיר בנאי(צילום: גבריאל בהרליה)

  שנה שלמה חלפה מאז הלך לעולמו מאיר בנאי, מהזמרים המוערכים והאהובים ביותר בתולדות המוזיקה הישראלית, ובני משפחתו עדיין מתקשים לעכל. השבוע, בעודם בחזרות לקראת מופע משפחתי ראשון משותף לזכרו, סיפרו לנו כמה ממקורביו אודות שירים של מאיר הקרובים לליבם, ומה הם מייצגים בעבורם.

   

  אלו הבחירות של אחותו, השחקנית והקומיקאית אורנה בנאי, בן דודו ומנהיג להקת משינה, יובל בנאי, ובנו של יובל, המוזיקאי אלישע בנאי. שלושתם בחרו לחלוק עמכם זיכרון קטן, אישי ומוזיקלי, מיוצר ענק שאיננו עוד.  

   

  "תגידי אש תגידי מים" || בחירתה של אורנה בנאי

   

   

  "כשהייתי בת 22 עברתי לגור בתל אביב כדי ללמוד משחק. גרתי בדירה עם עוד שלושה שותפים. הדירה הייתה ברחוב סמטה פלונית. בחדרי היו מיטה, שטיח וארון. הרצפה היתה מצוירת, קיר אחד צבוע בסגול והתקרות גבוהות גבוהות. אתה באותה תקופה הסתובבת. לא היה לך מקום קבוע.

   

  "לא הצלחתי להוציא מילה מרוב כאב ועונג". אורנה בנאי עם אחיה מאיר (צילום: חנוך גריזיצקי) (צילום: חנוך גריזיצקי)
  "לא הצלחתי להוציא מילה מרוב כאב ועונג". אורנה בנאי עם אחיה מאיר(צילום: חנוך גריזיצקי)

  "הגעת אליי לדירה ונשארת כמה שבועות. דיברנו הרבה, צחקנו (אתה האיש הכי מיוסר והכי מצחיק שהכרתי בחיי). לילה אחד ישבנו על המיטה וניגנת לי שיר חדש שכתבת על הגיטרה. לשיר קראו 'תגידי אש תגידי מים'. כשסיימת לשיר הנחת את הגיטרה ויצאת מהחדר, כנראה כדי לקחת משהו מהמקרר. אני נשארתי על המיטה ולא הצלחתי להוציא מילה מרוב כאב ועונג".

   

  "אהבה קצרה" || בחירתו של יובל בנאי

   

   

  "'אהבה קצרה' הוא אחד מהשירים הגדולים - ואולי היחידים - שנכתבו אי פעם על סטוץ. 'מאוחר כל כך עכשיו', מאיר כותב, 'ואין כאן אהבה. מבטים נפגשים, ואנחנו שני זרים'.

   

  "מאיר שר על הכמיהה לאהבה". (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  "מאיר שר על הכמיהה לאהבה". (צילום: ירון ברנר)

  "אבל כמו אותו כתם בהיר על הקיר, שנשאר במקום ממנו הסירו תמונה, בשיריו של מאיר, בכל מקום שבו אין אהבה - נמצאת הכמיהה לאהבה".

   

  "שירו של שפשף" || בחירתו של אלישע בנאי

   

  "זו הילדות שלך". אלישע בנאי (צילום: בני דויטש)
  "זו הילדות שלך". אלישע בנאי(צילום: בני דויטש)
   

  "אני בוחר את 'שירו של שפשף', בגלל שהזיכרון הכי גדול שלי של מאיר זה שתמיד בכל אירוע משפחתי הייתה עוברת גיטרה כלשהי וכל אחד היה מבצע שיר.

   

  במיוחד בבר מצווה שלי, אני זוכר את מאיר לוקח את הגיטרה ומנגן את השיר הזה. אני זוכר מאוד את הרגעים האלה, גם מתגעגע אליהם בצורה זו או אחרת. כי בסך הכל זו הילדות שלך".

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רן קדמי, אוסנת רום ודודו סקורי
  זוכרים את מאיר, בשיר ומנגינה
  צילום: רן קדמי, אוסנת רום ודודו סקורי
  7 לילות
  מומלצים