שתף קטע נבחר

דובאי נלחמת בקבצנים שנוהרים אליה ומתעשרים

איחוד האמירויות העשירה היא גן עדן לקבצנים ומוכרים ברחובות - שהגיעו אליה עם ויזת תייר ונשארו בניגוד לחוק. לפי המשטרה בדובאי חלקם מרוויחים עשרות אלפי דולרים בחודש. ב-2017 נעצרו אלפים

משטרת דובאי נאבקת בקבצנים ובמוכרים שמסתובבים ברחובותיה, וטוענת שחלקם מרוויחים עשרות אלפי דולרים בחודש. לפי המשטרה רבים מהם הגיעו לאיחוד האמירויות עם ויזה לשלושה חודשים, וממשיכים לשהות במדינה בניגוד לחוק.

רחוב בדובאי (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
רחוב בדובאי(צילום: shutterstock)
 

חליל איברהים אל מנצורי, גנרל בכיר ממשטרת דובאי, אמר כי המוכרים והקבצנים ברחובות "גורמים לסכנה ומעניקים לדובאי תדמית לא מתורבתת". הוא הוסיף: "אם הם מבצעים עבירה קשה יותר לשוטרים למצוא אותם, בגלל שאין מידע עליהם או טביעות אצבעות".

 

בנוסף הזהיר אל מנצורי שגם הפריטים שמוכרים המהגרים ברחובות פגי תוקף, או לא חוקיים. הוא הזהיר את התושבים המקומיים שלא לקנות את המוצרים שמציעים "הקבצנים החכמים". "זאת דרך נוספת של קבצנות - ואנשים לא צריכים לעודד את זה ולקנות מהם סחורות. החברה חייבת לשתף פעולה עם המשטרה, ולהודיע לנו עליהם", הוא אמר.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

הרשויות בדובאי מסרו שבשנת 2017 נעצרו 34,881 שוהים בלתי חוקיים - בהם 2,355 מוכרים ו-1,840 קבצנים. ב-2016 נעצרו בדובאי 49,205 שוהים בלתי חוקיים.

 

באותה השנה עצרה המשטרה קבצן שהגיע גם הוא למדינה עם ויזת תייר לשלושה חודשים, ונשאר בה לאחר מכן. לפי המשטרה הוא הרוויח יותר מ-74 אלף דולר מדי חודש בקיבוץ נדבות ברחוב - יותר מ-2,400 דולר ביום. להערכת המשטרה הקבצנים גורפים סכומים גדולים במיוחד בימי שישי, "במיוחד אם הם עומדים מחוץ למסגדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים