שתף קטע נבחר

בעלי מרכולים באילת הפגינו בליכודיאדה: "סגרת וגם חגגת?"

באי הכנס השנתי של מפלגת השלטון באילת נתקלו בעשרות תושבי העיר שמחו על אישור "חוק המרכולים". יוזמי ההפגנה: "הליכוד העביר את החוק ובלי בושה הם ירדו לשמוח בעיר שלנו, אנחנו רוצים שתיירים ימשיכו להגיע"

 

 

המחאה של תושבי העיר הדרומית שחוששים מפגיעה בתיירות: יומיים אחרי שהכנסת אישרה ברוב דחוק את "חוק המרכולים", הפגינו הערב (יום ה') כ-30 מתושבי אילת מול באי כנס "הליכודיאדה" שעורכת מפלגת השלטון במלון קלאב הוטל בעיר. באילת זועמים לנוכח העובדה שהעיר לא הוחרגה מהחוק.

 

בין המפגינים היו גם בעלי מרכולים שהגיעו למקום מצוידים בחולצות שחורות ושלטים שעליהם נכתב: "הם חוגגים בשבת את זה שהם סוגרים את אילת", "סגרת וגם חגגת?" ו-"הליכוד מכר את אילת".

מחאת תושבי אילת בכנס הליכוד, הערב (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
מחאת תושבי אילת בכנס הליכוד, הערב(צילום: מאיר אוחיון)

במהלך המחאה התעמתו פעילי ליכוד עם המפגינים לנוכח ציור שמדמה לכאורה את ראש הממשלה בנימין נתניהו פוגע בתושבים. לצד השלט נכתב: "זה לא גשם, זה ביבי". תושב העיר שהניף את השלט אמר: "אין דרך אחרת להסביר את זה".

 

מומו ביטון, בעל מרכול באילת ואחד מיוזמי ההפגנה, אמר: "הגענו לפה כדי למחוק את 'חוק המרכולים' כי החוק הזה בעצם סגר את העיר. הליכוד העביר השבוע את החוק ובלי טיפת בושה הם ירדו ל'ליכודיאדה' לשמוח בעיר שלנו - עיר שלפי החוק שהם העבירו אמורה להיות בפועל סגורה בשבת. לא יכול להיות שגם סגרת עיר וגם חגגת בה באותה נשימה".

 

ביטון הוסיף: "הם מתעלמים מאיתנו, עושים בכל דבר כאילו שלהם. כל התפישה הזאת של לקום, לעשות ולסגור נראית תלושה מהמציאות. אנשים ממציאים פה דברים מטעמים פוליטיים, ומשליכים את החוק על מדינה שלמה, במיוחד על עיר תיירות כמו אילת. אם אילת היא עיר שטובה לחגיגות, אז למה לסגור אותה? אם היא טובה לכנסים, מסיבות ו'ליכודיאדה' אז למה לסגור אותה? אני לא חושב שצריך לארח אותם באילת בעקבות מה שהם עשו לה".

 (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
(צילום: מאיר אוחיון)

מתן בארי, חבר מועצת העיר שנמנה גם הוא עם יוזמי המחאה, אמר: "תושבי אילת הגיעו הערב כדי למחות נגד 'חוק המרכולים' מול ה'ליכודיאדה'. אנו סבורים כי החוק הוא נגד הדעות הפוליטיות וההשקפות המצפוניות שלהם. אילת היא עיר תיירות פלורליסטית ושוויונית, ששומרת על כבוד האחר וחיים כאן כבר שנים רבות באהבה דתיים וחילונים יחד. אנו דורשים להחריג את אילת מהחוק, לחתום על חוק לתיקון חוק העזר העירוני לשמור את הזכות לפתוח בשבת לתושבי העיר. אנחנו רוצים שתיירים ימשיכו להגיע לעיר ליהנות ושהעיר לא תיסגר בשבת".

 

בני מזגיני, תושב העיר וחבר ותיק של מרכז הליכוד, התעמת עם המפגינים. לדבריו, "המחאה הזאת רלוונטית, אבל היא צריכה להיות תרבותית ומכובדת. כתושב אילת אני גם מזדהה איתם, רק שאני לא אוהב את הרעיון שמערבבים את מה שקורה עם ראש הממשלה לבין מה שקורה פה עם המרכולים. אני אומר מידיעה שלי ששום עסק לא ייסגר באילת או במקום אחר בארץ".

 

מזגיני הוסיף כי "הפריע לי מה שהמוחים עושים בגלל שההפגנה יוצאת מכל פרופורציה ושהם לא מתייחסים למהות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
המפגינים באילת
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים